www.svethardware.cz
>
>

GOG Galaxy: konkurence pro Steam bez DRM

GOG Galaxy: konkurence pro Steam bez DRM
, , aktualita
GOG právě vypustil veřejnou betaverzi své platformy Galaxy, která má být skutečně přátelská ke hráčům, kterým nebude vnucovat DRM. Chystá se tak zaútočit na dobře známý Steam, který provozuje společnost Valve, takže úlohu má skutečně těžkou.reklama
Právě absence DRM (Digital Rights Management) má být hlavní zbraní platformy GOGO Galaxy, která byla poprvé představena před více než rokem. Chce tak prý nabídnout moderní digitální distribuci her a příslušného obsahu, který je dostupný i na konkurenčním Steamu. Firma GOG chce do systému Galaxy dostat každou hru, kterou má ve své knihovně, a to co nejdříve. Každý titul pak bude podporovat klíčové funkce, jako je instalace, aktualizace nebo sledování času stráveného hraním. Jiné možnosti, jako je třeba interakce mezi hráči, se budou lišit titul od titulu.

Mezi klíčové služby GOG Galaxy tak patří jednak knihovna (Library), která nám dá na výběr hry pro instalaci a starat se bude o jejich aktualizace, pokud možno automatické. GOG zde tedy slibuje provoz her bez DRM a offline a později přibyde také možnost vrátit hru po aktualizaci do původního stavu, což se bude hodit v případě, že se setkáte s problémy.

K dispozici také bude systém upozorňující nás třeba na to, že nějaká sledovaná hra je k dispozici za zvýhodněnou cenu, nebo že jsme dostali pozvánku na chat či hraní od jiného uživatele.

Herní a online funkce mají usnadnit spuštění multiplayerové hry, zaznamenávat dosažené úspěchy a herní statistiky. Je tu také funkce Crossplay, která umožní spustit multiplayer mezi uživatelu GOG Galaxy a Valve Steam, takže už od začátku by měla být k dispozici velká komunita. Díky Game Overlay nás GOG bude moci přímo ve hře informovat a zobrazovat třeba nové zprávy či požadavky od jiných uživatelů.

Co se týče komunity, pak v současné verzi Galaxy nabízí seznam přátel, v němž můžeme vidět, kdo je zrovna online a co hraje. Přátele pak můžeme vyzvat ke hře, nebo s nimi jen komunikovat, přičemž tento pokec v reálném čase je propojen s webovým serverem GOG, na němž se má zobrazit stejná komunikace.

Všechny možné funkce budeme moci využívat dle libosti, takže nebude problém je vypnout, takže pokud nechceme využívat chat, statistiky, Game Overlay, nemusíme. GOG také ubezpečuje, že osobní data nebudou ukládána a zpracovávána a my se ostatně budeme moci sami rozhodnout, jaká osobní data vůbec do systému zadáme.

GOG Galaxy je nyní tedy dostupný v betaverzi, a to pro PC (Windows) a Mac, přičemž plánována je i verze pro Linux. Platforma má za úkol postupem času zcela nahradit program GOG downloader. Co se týče nabídky her, pak prvním velkým titulem bude očekávaný The Witcher 3: Wild Hunt, v němž budou fungovat automatické aktualizace či tvorba statistik. Další AAA tituly budou následovat, ale nic konkrétního řečeno nebylo.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek