www.svethardware.cz
>
>
>
>

Google a Magic Leap: nebývale rozšířená realita

Google a Magic Leap: nebývale rozšířená realita
, , aktualita
V říjnu minulého roku vzbudila velký zájem zpráva o tom, že Google se rozhodl investovat přes půl miliardy dolarů do tajemného start-upu Magic Leap. Je zřejmé, že tak neučinil pro nic za nic, takže co se za tím skrývá.reklama
V posledních měsících se objevily nové informace, které čerpají především z patentových návrhů, jež jsou spojeny se start-upem Magic Leap. Do něj se Google rozhodl investovat slušnou sumu 540 milionů dolarů, tudíž je zřejmé, že musí jít o něco s velkým potenciálem. Tím má být rozšířená realita (augmented reality), která bude mít schopnost pozměnit z hlediska našeho vizuálního vjemu celý reálný svět. Jde tedy o něco jiného než o klasickou virtuální realitu, kdy je člověk od reálného světa zcela odtržen a o to větší zájem celý projekt vzbuzuje, stejně jako řadu otázek. Můžeme se tedy ptát, co všechno bude moci systém Magic Leap nabídnout a jakými způsoby bude moci pozměnit realitu.

Určitou představu si můžeme udělat z nákresů, které jsou součástí podaných patentů. Google mluví o novém velmi realistickém typu rozšířené reality, který nazývá "cinematic reality". Vše bude přitom záviset na speciálních brýlích, s čímž má Google již své zkušenosti, i když se v poslední době zdá, že projekt Google Glass skončí spíše v zapomnění jako slepá větev. Ale možná že projekt firmy Magic Leap bude právě na Google Glass navazovat jako další krok.

Speciální brýle mají být založeny na projekční technologii využívající optická vlákna, která má vytvářet iluzi 3D prostoru, do nějž budou umisťovány virtuální objekty. S nimi bychom pak měli být schopni interakce s pomocí speciální "dotykové rukavice", čili celý systém by mohl nakonec vypadat podobně jako na tomto videu z hry Heavy Rain, které ukazuje systém Added Reality Interface (ARI).


S využitím technologie Magic Leap bychom si tak mohli kolem sebe vytvořit obrovskou pracovní plochu z virtuálních monitorů a se zobrazovanými objekty a materiály manipulovat podobně jako na dotykové obrazovce, ale také s využitím gest. Tento systém by mohli využít také operující doktoři, kteří si nechají zobrazit třeba 3D model srdce.


A kdokoliv by si mohl vytvořit z vlastních prstů jakési záložky pro aplikace, které pak vyvolá a spustí jednoduchým gestem.

Jak je tedy vidět, v možnostech interakce s rozšířenou realitou je ukryt velký potenciál, i když zatím se nová technologie od Magic Leap pouze rýsuje v materiálech pro patentový úřad. Nezbývá tedy než si počkat na to, až Google představí něco konkrétního a nejlépe to i předvede.

Zdroj: Business Insider
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik