www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Google a Microsoft se dohodli na právním smíru, soupeřit budou jen na trhu

Google a Microsoft se dohodli na právním smíru, soupeřit budou jen na trhu
, , aktualita
Oba giganti se dohodli na zastavení všech právních sporů s tím, že veškeré soupeření povedou výhradně na trhu prostřednictvím nabídky svých produktů a služeb. V článku se také zamyslíme, jak si oba konkurenti ve vzájemném soupeření stojí.reklama
Loni se obě společnosti dohodli na částečném ukončení dvaceti patentových sporů v USA a Německu. Některé právní spory ovšem přetrvávaly i nadále. Nyní (koncem minulého týdne) se webu Re/code podařilo získat od obou gigantů prohlášení, že upouští od veškerých vzájemných právních sporů. Takže nejen právní příměří, ale přímo mír s tím, že veškeré soutěžení se bude odehrávat jen na trhu vzájemně si konkurujících produktů a služeb.

Mluvčí Microsoftu k tomu webu Re/code sdělil: „Microsoft souhlasil se stažením svých stížností ohledně regulace proti Googlu s ohledem na změnu našich právních priorit. Budeme se i nadále soustředit na intenzivní konkurenci pro podniky i pro zákazníky.“ Google pro stejný web uvedl: „Naše firmy energicky soutěží, ale chceme tak učinit na základě hodnoty našich produktů a nikoli v soudním řízení.


Tržní podíl vyhledávačů na desktopu - březen 2016
Tržní podíl vyhledávačů na desktopu - březen 2016
(zdroj: Net Applications)


Microsoft se navíc vzdal členství v organizacích FairSearch a Icomp, které vyvíjejí aktivity proti Googlu. Takže vzájemné právní bitvy definitivně končí, ale například Google bude i tak mít zřejmě ještě dost právních problémů třeba ve sporu s Oraclem ohledně Javy v Androidu, nebo ve sporech s Evropskou komisí. Takže si jeden i druhý uvolňují ruce a své právní kapacity a bylo by hezké, kdyby tímto krokem inspirovali celé IT odvětví.


Tržní podíl vyhledávačů v mobilním segmentu - březen 2016
Tržní podíl vyhledávačů v mobilním segmentu - březen 2016
(zdroj: Net Applications)


A kde si vlastně obě firmy nejvážněji konkurují? Jednak na trhu vyhledávačů, jednak na trhu mobilních telefonů a tabletů. V prvním případě nyní (zejména v USA, u nás nikoli) už poměrně citelně ukusuje vyhledávač Microsoftu Bing konkurečnímu Googlu na desktopu (první obrázek výše). U mobilního vyhledávání (druhý obrázek výše) je situace výrazně odlišná, stejně jako u mobilních operačních systémů (ostatně jedno souvisí s druhým) – dominuje zde Google Search a Android.

Příčinou je jednociferný a prakticky zcela zanedbatelný tržní podíl mobilů s Windows. Pokud se nestane nějaký marketingový zázrak (třeba v podobě Surface Phonu od Microsoftu), bude podíl mobilních Windows časem mířit definitivně k nule. V oblasti tabletů se Microsoftu daří podstatně lépe, protože řada zařízení Surface dokázala díky svým nesporným kvalitám zaujmout zákazníky a podle některých odhadů možná časem úplně ovládne trh s tablety.

Teď by to ještě chtělo, aby Microsoft zapracoval na lokalizaci dvojice Bing a Cortana, abychom z konkurence obou obrů měli prospěch i u nás doma.

Zdroj: Neowin
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek