www.svethardware.cz
>
>
>
>

Google ARC Welder: spusťte si androidové aplikace na PC

Google ARC Welder: spusťte si androidové aplikace na PC
, , aktualita
Google zveřejnil novou betaveri App Runtime for Chrome (ARC), která ve spolupráci s novou aplikací ARC Welder umožní uživatelům PC i Mac s různými systémy provozovat androidové aplikace v prohlížeči Chrome.reklama
První verze App Runtime for Chrome (ARC) zveřejněná loni v listopadu byla navržena pouze pro použití v Chrome OS, ovšem vývojáři poté zjistili, že bude snadné zajistit i podporu kteréhokoliv počítače, na němž poběží prohlížeč Google Chrome. Nyní tak nastoupila nová verze ARC, která to ve spolupráci s ARC Welder umožní, přičemž byly přidány i některé další možnosti, jako podpora klíčových služeb obchodu Google Play, aby řada aplikací byla nejen spustitelná, ale také využitelná.

Co tedy potřebujeme? V prvé řadě je to počítač s Windows, Mac OS, různými verzemi Linuxu nebo s OS Chrome a nainstalovaným prohlížečem Google Chrome ve verzi 41 a novější. Dále to je aplikace ARC Welder a nakonec samotný soubor APK s aplikací z Google Play. ARC Welder si tedy nainstalujete jako plugin do Google Chrome a ten umožní spustit vybranou aplikaci s různým nastavením, které se týká velikosti obrazu nebo jeho orientace. Stačí si tedy počkat na to, až Chrome stáhne a nainstaluje aplikaci a pak si můžete spustit příslušné APK. S menšími úpravami (viz video na Youtube) bude možné spouštět i více androidových aplikací najednou.

Nicméně ARC je stále v betaverzi a v této době plně nepodporuje všechny služby Google Play, některé aplikace se nespustí nebo jejich funkce nejsou dostupné (třeba Google Maps), ovšem řada z nich funguje velmi dobře. Takováto funkce se bude zvláště hodit na tabletu s Windows nebo Chromebooku a nezbývá než počkat na to, až a jestli se Google odhodlá ARC Welder lépe přizpůsobit i klasickým PC a Macům ovládaným klávesnicí a myší, protože s těmito periferiemi zatím moc nepochodíme.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek