www.svethardware.cz
>
>
>

Google bojuje proti ISIS pomocí reklam, sponzorovaných odkazů

Google bojuje proti ISIS pomocí reklam, sponzorovaných odkazů
, , aktualita
Proti teroristickým skupinám a dnes zejména Islámskému státu se bojuje na všech frontách. Společnost Google chystá také novinku, a to vkládání protiteroristických reklam do "závadných" hledání přes reklamní systém Google AdWords.reklama
Islámský stát je dnes velkou hrozbou, proti které se bojuje mnoha různými způsoby. Na poli informatickém je to snaha o sledování a špehování komunikace i její nabourávání a znemožňování. Z poslední doby můžeme vzpomenout např. na DDoS útok skupiny New World Hacking na servery BBC, který měl otestovat sílu jejích serverů, jenž budou použity právě v boji proti ISIS.


Google AdWords


Činí se i samotný Google. Během roku 2014 smazal z YouTube přes 14 milionů videoklipů, které naváděly k terorismu. Novým způsobem boje bude snaha o odrazování zájemců, kteří se chtějí připojit k ISIS nebo jiným teroristickým organizacím. Využije se k tomu reklamní systém Google AdWords Grants, jenž u závadných hledání, která se snaží najít informace o verbování nových rekrutů, bude vkládat sponzorované odkazy mířící na opačné stránky a informace, které sem mohou vkládat neziskové organizace. Lidé se tak sice mohou stále doklikat k teroristickým stránkám, ale zároveň jim bude nahoře nabídnuto i pár "mírumilovných" odkazů. Jestli to bude mít alespoň trochu úspěch, dnes těžko odhadovat.

Zdroj: ibtimes.co.uk, gizmodo.com, betanews.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek