www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Google Brillo: nový OS pro Internet věcí

Google Brillo: nový OS pro Internet věcí
, , aktualita
Google ohlásil, že chystá zbrusu nový operační systém Brillo, který bude určen pro zařízení IoT, čili ta, která jsou určena pro Internet věcí. Ten se má v příštích letech raketově rozvíjet, takže je v hledáčku mnoha velkých společností.reklama
Dle předpokladů Gartneru se má v roce 2020 nacházet v síti Internetu věcí na 26 miliard zařízení, čili jde o obrovský trh, který se v příštích letech rozvine. Google si tedy pro něj chystá operační systém Brillo, který můžeme označit za takový odlehčený Android s daleko nižšími nároky na systémové zdroje. Sám o sobě nebude potřebovat velké úložiště a vystačí si i s 32 MB RAM.

Internet věcí propojí všemožná elektronická zařízení jako tzv. bílou elektroniku (pračky, myčky, ledničky...), bezpečnostní zařízení, žárovky a vůbec osvětlení, multimediální zařízení, automobily, zkrátka vše možné. Otázka pak je, která z firem bude na tomto trhu dominovat, však operační systém pro IoT si chystá nejen Google, ale třeba i Microsoft (speciální verze Windows 10) a zdaleka nejde pouze o software, ale také o sítě a samotný hardware. My jen doufejme, že z IoT nevznikne nepřehledný mišmaš, kde se budou setkávat nekompatibilní produkty a platformy.

Google chce pomocí Brillo poskytnout základní operační systém s možnostmi konektivity a komunikace, která má probíhat pokud možno nekomplikovaně třeba s naším mobilním telefonem. Je zřejmé, že Google má v tomto ohledu dobré předpoklady, však se má za to, že do Internetu věcí budeme my přistupovat právě pomocí mobilních zařízení, mezi nimiž dnes jasně vládne právě Android, takže pro uživatele bude jen logické, aby si pak pořizovali zařízení, na nichž poběží právě Brillo.

Je ale také jisté, že Google to nebud mít jednoduché. Bude mít proti sobě třeba Open Interconnect Consortium, v němž působí Samsung, Intel, HP a Cisco nebo také AllSeen Alliance skládající se z firem Microsoft, Qualcomm, Sony a LG.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek