www.svethardware.cz
>
>
>

Google brzy přidá tlačítko "Koupit" do výsledků vyhledávání

Google brzy přidá tlačítko "Koupit" do výsledků vyhledávání
, , aktualita
Společnost Google by měla v blízké době zavést tlačítko "Koupit" do výsledků vyhledávání, díky čemuž bude možné snadno nakupovat přímo v prostředí vyhledávače Google. Na stránky prodejců se tak možná ani nedostanete.reklama
Google brzy uvede tlačítko "Koupit", které by se mělo objevit u vybraných odkazů na hledané produkty. Týkalo by se to ale jen sponzorovaných výsledků, tedy nikoli běžných vyhledaných výsledků. Celé by to mělo fungovat tak, že po stisknutí tlačítka budete přesměrováni na další stránku od Googlu, kde si vyberete další detaily (barvu, velikost,... dle druhu produktu) a provedete platbu. Údaje o platební metodě se mohou uložit a použít při dalším nákupu.


Google logo


Samotný Google ale nebude prodejcem. Ten bude pouze prostředníkem a tyto produkty tak budete kupovat u jiných prodejců přes stránky Google. Prodejce se pak pochopitelně dozví adresu, kam produkt zaslat a možná nějaké další detaily, protože jinak je vlastně od celého procesu dost odstřihnut a kupující se na stránku prodejce ani nedostane. V podstatě to bude fungovat podobně jako eBay. Celá částka se připíše na účet prodejce, Google si vezme jen tradiční platbu za kliknutí. Prozatím bude tento testovací provoz k dispozici jen na mobilní verzi webu. Je to i vcelku logické, protože mobilní hledání už dnes v mnoha zemích převyšuje to z počítačů.

Zdroj: engadget.com, theverge.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář