www.svethardware.cz
>
>
>

Google chce pomocí 180 satelitů rozšířit internet

Google chce pomocí 180 satelitů rozšířit internet
, , aktualita
Společnost Google chce investovat více než miliardu dolarů do vypuštění minimálně 180 satelitů, které rozšíří internetové připojení i do vzdálených koutů zeměkoule. Budeme mít brzy internet kdekoli na Zemi?reklama
Společnost Google se snaží, aby byla předním poskytovatelem internetu v blízké budoucnosti. Dopomoci ji k tomu má nový projekt za miliardu dolarů, nicméně hovoří se o tom, že by náklady mohly být i vyšší a vyšplhat se ke třem miliardám, někteří dokonce hovoří o dvaceti. Celkově by mělo jít o 180 satelitů, které by měly být umístěné na nízké oběžné dráze Země. Kvůli tomu mají satelity menší dosah a je nutné jich mít více, aby pokryly celou zemi. Ostatně i proto se předpokládá, že 180 satelitů by nakonec nemuselo stačit a jejich počet by se mohl vyšplhat i na dvojnásobek (a s tím i cena celého řešení).


Logo Google


Projekt by měl mít na starosti Greg Wyler, zakladatel společnosti O3b Networks. S ní už Google spolupracoval v červnu 2013, kdy na střední oběžnou dráhu vypustil první čtyři satelity vážící zhruba 680 kilogramů. Nové satelity, které budou létat na nízké oběžné dráze, by přitom měly vážit jen lehce přes 110 kilogramů. Přesto se zatím přesně neví, jakou formu vůbec tyto satelity budou mít. Google totiž hodně experimentuje a měli jsme tu např. projekt Loon s balony poslanými do stratosféry, které měly rovněž rozšířit internetové připojení. Google také koupil společnost Titan Aerospace, která se zabývá výrobou dronů.

Google ale v tomto snažení není jediný a podobně se velkým poskytovatelem internetu chce stát Facebook. Ten chce využít drony. Internet by se tak skutečně mohl rozšířit po celém světě a nabídnout lidem připojení i v zaostalejších zemích. Otázkou je, jak moc se plánuje rozšířit internet i pro chudší obyvatele, kteří na internet nemají a ani nejsou cílovou skupinou reklamy (která by poplatky za internet mohla nahradit), neboť si často nemohou inzerované produkty dovolit a jak moc jde jen o rozšíření dostupnosti internetu pro nynější uživatele.

Zdroj: www.pcworld.com, online.wsj.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář