Google chce s Fordem vyvíjet samořiditelná auta

Google chce s Fordem vyvíjet samořiditelná auta
, , aktualita
Společnosti Google a Ford v této době diskutují o možnosti, že by spojily své síly při vývoji autonomních automobilů, které při pohybu na běžných komunikacích nepotřebují řidiče. Co tedy může z této spolupráce vzniknout?reklama
Dle agentury Reuters trvají rozhovory společností Google a Ford již několik měsíců a jejich předmětů je více. Diskutuje se o různých možnostech spolupráce při vývoji autonomních vozů, přičemž jde především o to, že Google by dodal především software, zatímco Ford by se staral o to, co dobře zná, tedy o vývoj samotných automobilů. Naposledy se v tomto měsíci setkal Mark Fields (Chief Executive, Ford) se Sergeyem Brinem, spoluzakladatelem firmy Google. Společnosti ale zatím ještě odmítly oficiálně uznat, že by mezi nimi vznikla nějaká úzká spolupráce.

Mluvčí Fordu tak řekl, že jeho firma vždycky spolupracovala a bude spolupracovat s mnoha společnostmi a Google se zase nechal slyšet, že spekulace nebude komentovat. Je tedy jasné, že uvařeno ještě není, nebo je dohoda zatím držena v tajnosti, ovšem dle zdroje aktuality bychom již brzy měli poznat, co spolupráce Googlu a Fordu přinese.

Výsledek je ostatně zřejmý. Ford by měl postavit pro Google další generaci autonomního automobilu, který by tedy již konečně nevypadal jako nepovedený VW Beetle. Dle Yahoo Autos by dokonce měl být vytvořen podnik se společnou majetkovou účastí, který by takové automobily vyráběl a prodával. Pokud je to pravda, pak bychom se měli již brzy dle těchto zdrojů dočkat oficiálního oznámení, a to již příští týden na CES 2016.

Ford také shodou okolností poslal médiím tiskovou zprávu, v níž se chlubí téměř 6000 novými vynálezy, s nimiž přišel v tomto roce a jež si chce nechat patentovat. A řada z těchto patentů se má týkat autonomních a sítí propojených vozů, nositelných zařízení, elektrokol, navigací a platforem pro sdílení jízd.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek