www.svethardware.cz
>
>
>

Google chce snížit počet nechtěných kliků na mobilní reklamy

Google chce snížit počet nechtěných kliků na mobilní reklamy
, , aktualita
Občas se stane, že člověk omylem klikne na reklamu, na kterou ani kliknout nechtěl. Společnost Google chce tomuto u mobilních reklam co nejvíce zabránit, protože na malých displejích k nechtěným klikům dochází nejčastěji.reklama
Společnost Google chce udělat přítrž nechtěným klikům na mobilní reklamy, které dokážou pěkně znepříjemnit život. To se na malých displejích smartphonů stává relativně často a je to problémem nejen u surfování na internetu, ale také v mnoha hrách. K vylepšení uživatelského komfortu a zamezení neužitečných prokliků tak Google přichází se třemi změnami.


Google logo


Prvním opatřením bude to, že roh reklamy nebude klikatelný. Jinak řečeno, kliknout půjde na obrázek reklamního bloku a jeho okrajové části budou neaktivní. To se hodí zejména u skrolování. Duhou změnou je to, že u vyskakovacích oken byla zavedena časová prodleva, kdy budou neaktivní. Pokud se okno najednou objeví a v byste na něj omylem klikli, nic se nestane. Reklama začne být aktivní (půjde na ni kliknout) až po menší prodlevě. Poslední změnou je to, že u odkazů na stáhnutí aplikace nepůjde klikat na obrázek (ikonku) aplikace, protože ten byl příliš blízko křížku na zavření reklamy. Spousta uživatelů tak nechtěně vešla na Google Play místo toho, aby zrušila reklamu.


Nové reklamy Google


Zdroj: adwords.blogspot.cz
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře