Google Chrome 64bit: beta verze je na světě

Google Chrome 64bit: beta verze je na světě
, , aktualita
64bitová verze populárního internetového prohlížeče Google Chrome je nyní oficiálně k dispozici ke stažení přímo z kanálu beta verzí na stránkách Google. Pokud jste plánovali tuto verzi otestovat, nyní je ta správná chvíle.reklama
Záměr vytvořit 64bitovou verzi prohlížeče Chrome není úplnou novinkou. Na verzi alfa se pracovalo již nějakou dobu a Google se potýkal s celou řadou komplikací, které se týkaly zejména stability aplikace. Nyní došlo k přesunu z kanálu alfa do kanálu beta. To je tedy ideální doba pro ty z nás, kteří se na 64bitovou verzi těší.

Důvodů, proč zvážit aktualizaci či změnu současné verze na tu 64bitovou, je celá řada. 64bitová verze je sestavena tak, aby plně využívala potenciálu současných procesorů a jejich instrukčních sad. Tato skutečnost s sebou nese navýšení rychlosti zpracování webového obsahu až o 25 %, což se projeví zejména v situaci, kdy je na webové stránce hodně multimediálního obsahu. Druhým, neméně důležitým aspektem, je vylepšení zabezpečení.

Uvolnění veřejné beta verze je fakticky posledním krokem pro 64bitovou verzi Google Chrome před poslední, tedy finální verzí prohlížeče, kterou očekáváme přibližně za 6 týdnů. Zatím není potvrzeno, zda bude 64bitový prohlížeč samostatnou vývojovou řadou, nebo jestli dojde k automatické aktualizaci všem současným uživatelům, kteří disponují 64bitovým operačním systémem Windows.

Jelikož jsme zmínili Microsoft Windows, mnohé z vás jistě nyní napadne, že uživatelé Linuxu mají již 64bitovou verzi Chrome k dispozici nějakou dobu. Oproti tomu majitelé počítačů a laptopů s operačním systémem OS X (Apple) zatím nemají k dispozici ani vývojářskou verzi alfa. To není úplně typické, protože Google obvykle aktualizuje svůj prohlížeč Chrome souběžně pro všechny platformy. Je tedy možné, že se verze alfa pro zařízení s OS X brzy také objeví.

Chcete-li si veřejnou beta verzi prohlížeče Google Chrome 64bit také otestovat, můžete tak učinit stažením aplikace ze sekce beta verzí Google Chrome.

Zdroj: TechSpot
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře