Google Chrome nebude od 1. září zobrazovat automatické Flash reklamy

Google Chrome nebude od 1. září zobrazovat automatické Flash reklamy
, , aktualita
Adobe Flash je dlouhodobý problém z hlediska nestability, výkonové náročnosti i slabé bezpečnosti. Google proto od 1. září ve výchozím stavu nechá v prohlížeči Chrome vypnuté automaticky přehrávané reklamy ve formátu Flash.reklama
Připravovaná verze internetového prohlížeče Google Chrome, která vyjde 1. září, přestane se spouštěním automaticky přehrávaných reklam ve formátu Adobe Flash. Výhod má být hned několik. Flash je znám tím, že žere hodně výkonu, čímž vypnutí reklam může šetřit baterii mobilních zařízení, zejména notebooků. Za další se může zlepšit i bezpečnost, neboť nemálo reklam poslední dobou obsahuje různé formy malware.


Google Chrome logo


Inzerenti pochopitelně nejsou moc nadšeni. Google samotný jako poskytovatel reklamního prostoru už z velké části přešel z Flashe na HTML5 a tento krok v prohlžeči Chrome patrně přechod dalších ještě uspíší. Pochopitelně, kdo bude chtít, bude si stále moci nechat reklamu přehrát. Služeb jako je YouTube a Vimeo se změna nedotkne, blokovány budou jen ty Flash animace, které prohlížeč vyhodnotí jako reklamu a nevztahující se k obsahu webové stránky. Ve stejné době přestane podporovat Flash reklamy i Amazon.

Zdroj: arstechnica.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů