www.svethardware.cz
>
>
>
>

Google Chromebit: HDMI tyčka s Chrome OS

Google Chromebit: HDMI tyčka s Chrome OS
, , aktualita
Google začal na trhu nabízet svou novou HDMI "tyčku" Chromebit, což je tedy alternativa k PC verzím jako Intel Compute Stick a podobným. Jako taková využívá Chrome OS a prozatím byla představena na americkém trhu.reklama
Pro Google by měla zařízení Chromebit vyrábět společnost Asus, která ho ukázala již letos v březnu. Tehdy Google představil novou řadu zařízení s Chrome OS, a to především malé klasické notebooky a rovněž nové partnery, jež mu mají pomoci s rozšiřováním této pllatformy.

Chromebit mají obvyklou podobu, která je vlastní malým počítačům s HDMI konektorem, ale má jednu výhodu, se kterou se jinde těžko setkáme. Její část s konektorem se může otočit o 180°, takže z rovného Chromebit se rázem stane zalomený Chromebit, díky čemuž nebude trčet přímo z televizoru či monitoru.

Na americkém trhu se Chromebit prodává za 85 dolarů, a to v různý verzích lišících se barvou. Součástí balení je napájecí adaptér a uvnitř tyčky najdeme SoC Rockchip, 2 GB operační paměti a 32 GB na eMMC. Uživatelé by si pak měli přikoupit ideálně klávesnici a myš s rozhraním Bluetooth, aby jeden USB port mohli využít jiným způsobem.

Google Chromebit se z amerického trhu brzy rozšíří i do Austrálie, Evropy, na Tchaj-wan, ale je otázka, zda bude prodáván i na našem trhu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře