www.svethardware.cz
>
>
>

Google End-to-End aneb Chrome bude šifrovat maily

Google End-to-End aneb Chrome bude šifrovat maily
, , aktualita
Mnoho e-mailů chodí internetem v nezašifrované podobě, kterou lze snadno získat. Google toto chce změnit doplňkem End-to-End do svého prohlížeče Chrome, který má znatelně zvýšit bezpečnost e-mailové komunikace.reklama
Bezpečnost e-mailové komunikace nikdy nebyla moc vysoká a zlepšuje se jen pomalu. Přesto má mnoho lidí strach, že jsou odposlouchávány např. tajnými složkami některých států, nejvíce v povědomí lidí vede asi americká NSA. Společnost Google chce bezpečnost e-mailů ještě zvýšit, přestože už sama ve službě Gmail podporuje šifrování pro příchozí i odchozí poštu.


Logo Google


Vždyť ještě v prosinci 2013 bylo šifrováno jen 26 % příchozích mailů do Gmailu a 29 % odchozích. Dnes jsou tato čísla po půl roce mnohem vyšší, a to zhruba 50 % příchozích a 35 % odchozích. Čísla se zvýšila s tím, jak mnoho poskytovatelů e-mailových služeb v poslední době přešlo na TLS šifrování. Google chce jít dál a představuje doplněk End-to-End pro prohlížeč Chrome, který má využívat OpenPGP šifrování. Algoritmus využívá asymetrické šifry (všichni ví, jakým klíčem vám zašifrovat zprávu, ale jen vy víte, jakým klíčem ji rozšifrovat) a jeho zdrojový kód byl uvolněn. Zatím jde o betatest, kdy se budou ladit případné chyby.

Problémem služby může být to, že vyžaduje váš klíč a bez něj se tedy k datům nedostanete (na jiném počítači, kde není uložen klíč, si šifrovaný mail neotevřete). Stejně tak nelze v zašifrovaných mailech hledat a Google pak ani nemůže na základě obsahu mailů cílit reklamu.

Zdroj: www.wired.com, www.theregister.co.uk
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře