www.svethardware.cz
>
>
>

Google integruje Word Lens pro překlad z fotografií

Google integruje Word Lens pro překlad z fotografií
, , aktualita
Společnost Google oznámila, že se chystá integrovat funkci Word Lens do služby Google Translate. Nová funkce se tedy objeví v příští verzi Google Translate a ne náhodou se tak stává nedlouho poté, co Google akvizoval firmu stojící za Word Lens.reklama
Touto společností stojící za vývojem Word Lens je Quest Visual, přičemž Google ji akvizoval v polovině letošního května, a to právě za účelem integrace její technologie do své služby Google Translate. Word Lens je přitom původně mobilní aplikací, která je schopna pomocí fotoaparátu překládat různé nápisy, které můžeme dostat do záběru. Jsou to tedy třeba menu v restauracích, různé nápisy na ulicích, apod. Jde tedy o aplikaci, která se může velmi hodit při návštěvě cizí země, jejímž jazykem zrovna nevládneme. Poprvé se objevila na systému iOS již v roce 2010, verze pro Android přišla o dva roky později a loni se dočkaly i brýle Google Glass. Nyní se tedy stane součástí aplikace Google Translate.

Službu Google Translate tedy v nejbližší době čekají změny a jde právě především o integraci Word Lens a je otázkou, jak toto bude provedeno. Ví se jen to, že uživatelé budou mít možnost v reálném čase překládat text mezi anličtinou, francouzštinou, němčinou, italštinou, portugalštinou, ruštinou a španělštinou. Prozatím ale bude platit omezení, že angličtina bude muset být alespoň na jedné straně překladu, čili budeme moci překládat z tohoto jazyka, nebo do něj. Pokud tedy například vládnete pouze němčinou a navštívíte Itálii, pak vám tato funkce bude zatím na nic.

Vedle Word Lens to bude i automatická detekce "režimu konverzace". Ten umožní dvěma lidem bavit se spolu různými jazyky a tuto konverzaci překládat téměř v reálném čase. Nyní tedy přibyla funkce automatické detekce jazyků, jimiž dotyčné osoby hovoří, takže odpadá nutnost tyto jazyky manuálně nastavit. To se bude hodit v případě, že se ocitnete v opravdu mnohonárodní společnosti, kde se hovoří více jazyky.

Zpráva ale neuvádí, kdy má být nová verze Google Translate vypuštěna do světa, ale je zřejmé, že je již v podstatě dokončena nebo má alespoň blízko k dokončení.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek