www.svethardware.cz
>
>
>
>

Google investuje do tajemného start-upu Magic Leap

Google investuje do tajemného start-upu Magic Leap
, , aktualita
Společnost Google vede více jak půlmiliardové financování tajemné společnosti Magic Leap, která se zabývá virtuální a rozšířenou realitou a slibuje velmi realistické propojení reálného a virtuálního světa.reklama
Co si tedy pod tím máme představit? Asi nejlépe to vysvětlí video, které má Magic Leap na svých stránkách. Jde tedy opravdu o propojení virtuální reality s reálným světem, jež se ale navzájem ovlivňují. Malého slona tak můžeme schovat do dlaní a na nich se zase ukáží stíny od jeho těla, takže celkový dojem je velmi dobrý.

Do společnosti Magic Leap má tedy Google a jiné firmy investovat přes 542 milionů dolarů, přičemž jde o společnost se sídlem na Floridě, kterou ostatní popisují jako tajemnou a tajnůstkářskou. Její hlavní pracovní náplní má být vývoj "filmové reality", která se má od virtuální a rozšířené reality lišit právě tím, že posune onu realitu o notný kus kupředu a přidá ještě interaktivitu. Magic Leap chce navíc pro tyto účely nabídnout lehké a mobilní řešení, čili nejspíše nějaké brýle či něco jim podobného.

Magic Leap říká, že její technologie jsou daleko před těmi, které nabízí její konkurence zabývající se virtuální realitou a něco na tom asi bude, když tato firma získala od svých investorů přes půl miliardy dolarů. Krom Googlu vycítili příležitost také KPCB, Andreessen Horowitz, Obvious Ventures, Qualcomm a Legendary Entertainment. Cena Magic Leap je přitom odhadována na 2 miliardy dolarů, což je celkem překvapivá suma na firmu, která zatím nevykazuje žádné tržby, a nemá tedy na trhu žádné produkty.

Firma použije získané finanční prostředky na urychlen vývoje své technologie, aby mohla co nejdříve přinést na trh výsledné produkty. Je tak možné, že bude v budoucnu prostřednictvím firmy Google soupeřit s headsetem Oculus VR, a tedy firmou Facebook, což s sebou přinese i souboj různých technologií. Žádné přesné datum přitom nebylo zmíněno a dozvěděli jsme se pouze to, že se máme dočkat "relativně brzy".

Zdroj: hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek