www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Google má smůlu: Amazon kupuje Twitch.tv za 970 mil. dolarů

Google má smůlu: Amazon kupuje Twitch.tv za 970 mil. dolarů
, , aktualita
Amazon včera oficiálně oznámil, že kupuje herní stream server Twitch.tv za 970 milionů dolarů. Původně se spekulovalo o tom, že jej koupí Google, ale nakonec se majitelé serveru rozhodli, že Amazon bude lepší volba.reklama
V přepočtu téměř 20 miliard korun zaplatí Amazon za herní stream server Twitch.tv. Je to tak trošku nečekaný zvrat, jelikož spekulace, které celé operaci předcházely, spíše odhadovaly jako budoucího majitele společnost Google. Majitelé serveru se ovšem zřejmě raději rozhodli pro Amazon.

„Vybrali jsme si Amazon, protože mají blíž k naší komunitě, sdílí naše hodnoty a dlouhodobou vizi a chtějí nám pomoci ji uskutečnit dříve,“ prohlásil jednatel serveru Twitch.tv Emmett Shear. „Naprostá většina ze současné podoby serveru zůstává stejná: naše kanceláře, zaměstnanci, název, značka a především naše nezávislost. S pomocí Amazonu budeme mít potřebné prostředky k tomu, abychom pro vás realizovali ještě lepší službu.“

Hlavní představitel Amazonu, Jeff Bezos, vypadá z akvizice nadšený a poukazuje na fakt, že miliony lidí po celém světě vygenerují miliardy minut na Twitch.tv za měsíc. Nejzajímavější je ale podle něj skutečnost, že serveru trvalo takto vyrůst pouze 3 roky.

Služba Twitch.tv se stala doslova základním kamenem pro spoustu začínajících herních startupů. Jak jsme se dozvěděli výše, slibuje vše ponechat v současné podobě, tedy s výjimkou svého nového faktického majitele, díky kterému budou mít tvůrci ještě více možností, než tomu bylo doposud.

Zdroj: VR-ZONE
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře