www.svethardware.cz
>
>
>

Google odmítl dát do blacklistu "pirátské stránky"

Google odmítl dát do blacklistu "pirátské stránky"
, , aktualita
Společnost Google je různými organizacemi neustále bombardována požadavky, aby ve svém vyhledávači zablokovala odkazy na stránky nelegálně nabízející ke stažení materiál chráněný autorským právem. MPAA nyní nepochodila.reklama
Organizace MPAA (Motion Picture Association of America) nedávno požádala Google, aby zablokoval a odňal odkazy na množství "pirátských stránek", které měly nelegálně nabízet různý obsah ke stažení. Google měl tento požadavek zástupce šesti velkých hollywoodských studií odmítnout, a to nejspíše proto, že byl příliš obecný a zasáhl by i další nechráněné materiály.

Google přitom celkem běžně dostává podobné požadavky od různých organizací, jako je známá RIAA nebo BPI, jež zastupují hudební průmysl. Tyto organizace jsou nejaktivnější a v posledních letech prý vznesly požadavky na zablokování více než 170 milionů URL. Ve srovnání s tím je MPAA na první pohled skromná, neboť ta měla celkově požadovat zablokování 19.288 odkazů, ovšem ty nejnovější byly poněkud odlišné než dříve.

MPAA tedy chtěla po Googlu zablokování celých domovských stránek, a to celkem 81, namísto toho, aby poskytla specifické odkazy na chráněný obsah. Mezi oněch 81 adres patřily především torrentové servery a streamingové služby, přičemž Google odmítl zablokovat celkem 60 z nich, mezi něž patří například casa-cinema.net, freemoviestorrents.com a solarmovie.is.

Samotný Google své rozhodnutí nekomentoval, ovšem dle TorrentFreak může být důvodem i to, že tyto stránky poskytují pouze odkazy a nehostují samotný chráněný materiál. Mluvčí firmy k tomu pouze dodal, že Google používá různé přístupy k vyřizování podobných požadavků, které jsou v souladu se zákonem a na jejich základě odmítá blokovat stránky, které jsou příliš vzdáleny protizákonné aktivitě. Více stránek, které Google odmítl blokovat, najdete v odkazu na server TorrentFreak.

Zdroj: Hexus.net, TorrentFreak
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek