www.svethardware.cz
>
>
>

Google OnHub: "jiný druh routeru"

Google OnHub: "jiný druh routeru"
, , aktualita
Společnost Google se rozhodla, že začne vyrábět své domácí routery. Její první model dostal označení OnHub a pro Google jej vyrábí firma TP-Link, přičemž má jít o "jiný druh routeru", který nám slibuje rychlé připojení, zabezpečení a snadné použití.reklama
Ne že by moderní domácí routery se všemi možnými wizardy či WPS byly kdovíjak složité pro základní nastavení, ale lze předpokládat, že Google půjde ještě dále, když už tedy mluví o jiném druhu routeru a sází na uživatelskou přívětivost.

Samotné zařízená má tvar válce a ukrývá v sobě šest antén 2,4GHz rozhraní a dalších šest pro 5GHz rozhraní, které jsou uspořádany po párech v jakémsi kruhovém poli. Výrobce tak slibuje, že pokrytí Wi-Fi signálem bude kolem celého routeru velmi dobré. Běžné kontrolky pak nahradil vrchní kroužek, který bude ukazovat stav routeru pomocí různých barev.

Google dále slibuje, že firmware routeru bude pohotově aktualizovat, čili jde o jeho firmware, ne od firmy TP-Link. Samozřejmostí také je možnost ovládání a nastavení routeru z mobilního zařízení, a to s Androidem nebo s iOS, přičemž půjde třeba o diagnózu, monitorování datového provozu nebo prioritizaci provozu.

Router využívá dvoujádrový 1,4GHz procesor IPQ8064, 1 GB paměti DDR3L a 4 GB pro data. Vybaven je také 3W reproduktorem a TPM (Infineon SLB 9615), rozhraním Bluetooth 4.0 a co se týče hlavních rozhraní, na 2,4GHz pásmu pracuje Wi-fi 802.11b/g/n a na 5GHz pak 802.11a/n/ac. Port WAN je tu jako obvykle jeden, ale LAN také jen jeden (oba gigabitové), takže pro připojení více zařízení přes ethernet bude nutné využít třeba samostatný switch.

Google OnHub je prozatím dostupný jen v USA pro předobjednání, a to za 200 USD. Rodina OnHub se ale bude rozšiřovat, přičemž svou verzi si prý chystá také Asus a má ji představit ještě letos.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek