www.svethardware.cz
>
>
>

Google otevřel svůj první kamenný obchod

Google otevřel svůj první kamenný obchod
, , aktualita
Google je sice především softwarová společnost poskytující i řadu služeb, ovšem v nabídce má i hardware. Ten bude nově nabízen také v prvním kamenném obchodě této firmy, který byl otevřen v Londýně.reklama
Google tak poprvé vstoupil do fyzického světa maloobchodu a otevřel svůj první obchod, který se jmenuje prostě Google Shop. Nachází se v centru Londýna na Tottenham Court Road uvnitř Currys PC World, což je velmi blízko hlavnímu obchodu firmy Apple na Regent Street. Nabízet bude tedy především hardware a samozřejmě i s ním spojený software a aplikace.

Google tedy říká, že jde o jeho první obchod, ale již dříve využil svou značku pro obchody Chromezone, které byly zprovozněny také ve Spojeném království v roce 2011 obchodním řetězcem Dixons a v Austrálii se zase objevily obchody Androidland. Nyní to je ale první obchod, který nese přímo značku Google.


Návštěvníci Google Shop si budou moci prohlédnout celou řadu produktů, jako jsou telefony a tablety s Androidem, Chromebooky, zařízení s Android Wear a Chromecast TV, přičemž získají informace i o jejich softwarové výbavě a dostupných službách.

V pohodlí křesílek si budou moci vyzkoušet nejnovější produkty, kde bude umístěna obrazovka ukazující aktuálně nejvíce vyhledávaná hesla. V obchodě se také budou konat workshopy s tématem online bezpečnosti a pro děti se budou pořádat Virtual Space Camps, kde se naučí základy programování. Akce Open House jsou zase připraveny pro učitele, kteří si budou moci vyzkoušet různé nástroje pro vyučování.

Na dalších obrazovkách se návštěvníci budou moci s využitím speciálního ovladače podívat na jakékoliv místo na Zemi s využitím Google Earth a pak tu bude také plocha pro kreslení s využitím jistých digitálních sprejů. Daleko prozaičtější bude další služba, respektive možnost si dobít svůj telefon (platí i pro iPhony).

Google má zatím plány otevřít dva další podobné obchody, a to opět v Anglii, přesněji v západním Londýně a pak v Essexu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře