Google přijde o 160 miliard Kč ročně kvůli Adblocku

Google přijde o 160 miliard Kč ročně kvůli Adblocku
, , aktualita
Adblock je jeden z nejpoužívanějších nástrojů pro blokování zobrazování reklamy, dokonce i Google je na něj krátký, protože Google ztratí za rok 160 miliard Kč z příjmů z reklam, které byly Adblockem zakázány.reklama
Snad každý zná Adblock, jedni jsou jeho velkými příznivci, druzí velkými odpůrci. Jedno je ale jisté, nikdo se ho nedokáže zbavit. Je například volně stažitelný v obchodě Chrome, což je hlavní prohlížeč Googlu, zní to až paradoxně.

Podle průzkumů v roce 2014 ušel Googlu zisk 6,6 miliardy dolarů, tedy asi 160 miliard Kč. Tato částka by tvořila asi 10 procent z celkových příjmů Googlu, kdyby mu nebyla hrubě uzmuta.

Existuje šance, jak zaručit, aby vaše reklamy přes Adblock přešly - tou je takzvaný bílý seznam. Pokud zaplatíte, Adblock přestane blokovat vaše reklamy. Neoficiálně se má za to, že Google takto platí 25 milionů dolaru ročně, tedy něco přes 600 milionů Kč.

Zásadní problém pro Google už ani tak není zamoření počítačů Adblockem, to se poměrně ustálilo, ale jeho příchodem na Android. Pár let zpátky byly z oficiálního obchodu Googlu na Androidu odstraněny veškeré programy, které umožňovaly blokování reklamy na Androidu. To ale neznamená, že neoficiální cestou nejdou nainstalovat na androidní zařízení. Navíc se chystá speciální mobilní prohlížeč, který nebude zobrazovat reklamu. Má Google očekávat těžší časy? Je to možné.

Zdroj: TechRadar
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek