Google půjde po stránkách s falešnými tlačítky Download a Play

Google půjde po stránkách s falešnými tlačítky Download a Play
, , aktualita
Společnost Google se rozhodla, že se zaměří na jeden z nejotravnějších podvůdků, na který narazíme na webových stránkách. Jde o falešná tlačítka jako Download nebo Play, která nás přesměrují jinam, než bychom chtěli.reklama
Googlu tedy jde o ochranu uživatelů před falešnými tlačítky v rámci iniciativy "safe browsing". Tato tlačítka mohou být nejen otravná, ale také nebezpečná, neboť mohou uživatele přesměrovat na phishingové stránky nebo jim podstrčit nebezpečný kód ke stažení. Zkušený uživatel se tedy na Internetu dokáže pohybovat bezpečně sám a takovéto snahy o podvod má už dávno prokouknuté, ale je tu i mnoho ostatních, kteří na falešná tlačítka naletí.

Jak chce tedy Google proti takovýmto stránkám a jejich provozovatelům bojovat? Jednoduše tak, že po jejich vyhledání nám nezobrazí přímo je, ale červenou obrazovku s varováním, že dané stránky mohou být nebezpečné, a to tak, že šíří malware, nebo naopak z lidí mámí osobní informace.

Stránky s falešnými tlačítky často obsahují potřebný obsah, jako jsou například ovladače pro starší hardware, které se obtížně hledají. Ovšem také obsahují velké množství falešných tlačítek, kvůli nimž můžeme jen zkoušet, které je to pravé, čímž se vystavujeme nebezpečí. Google bude tedy sám zjišťovat, které stránky jsou problémové, což by se tedy mělo týkat nejen těch s falešnými tlačítky. Google by měl takto označovat i stránky nabízející třeba falešné záplaty pro aplikace (často přehrávač Flash) nebo celé falešné stránky tvářící se jako logovací obrazovky různých služeb. Jak se mluvčí firmy vyjádřil: "Náš boj proti šíření nevyžádaného softwaru a phishingu je teprve na začátku".

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek