www.svethardware.cz
>
>
>

Google si patentoval systém pro mapování výmolů

Google si patentoval systém pro mapování výmolů
, , aktualita
Výmoly trápí řidiče po celém světě, a tak už vznikla řada projektů, které mají za úkol výmoly či výtluky zmapovat, což je první krok k nápravě. Nyní se do toho pustil i Google, který si rovnou nechal patentovat nový systém pro jejich mapování.reklama
Google na to jde stylem, který může být potenciálně daleko užitečnější, přesnější a rozsáhlejší, než je prosté nahlašování výmolů a vůbec poškozených vozovek na stránkách jako vymoly.cz. Je také složitější, protože zahrnuje GPS a senzory, které detekují nerovnost na silnici.

Už z toho je zřejmé, jak má systém fungovat. GPS bude jednoduše sledovat pozici auta a spojí ji s výstupem senzoru, což může být prostý akcelerometr, který zaznamená náhlý otřes ve vertikálním směru a snad rozezná výmol od retardéru. Rovněž je zřejmé, že takovou funkci by mohly zajistit již existující chytré telefony nebo příslušně vybavené navigace, tedy samozřejmě po příslušné softwarové aktualizaci.
- klikněte pro zvětšení -


Pak je ještě samozřejmě zapotřebí internetová konektivita, s jejíž pomocí systém uploaduje data do serveru. Popis patentu přitom mluví o sledování stavu celých vozovek, ale to je jen otázkou způsobu využití nasbíraných dat. Princip je tedy poměrně jednoduchý a jeho úspěšnost bude záviset především na tom, kolik uživatelů se do něj zapojí, či snad Google počítá s tím, že se stane nedílnou součástí výbavy nových vozů? Tak či tak, s jeho pomocí by se mohly snadno, tedy v podstatě automaticky, tvořit mapy stavu vozovek, které by byly použity pro plánování oprav. I když v případě našich silnic nejde ani tak o mapování stavu, ale o samotné opravy povrchů, které na to v řadě případů čekají už dlouho.

Řidiči samotní by ale jistě ocenili, kdyby navigace brala v potaz i aktuální stav vozovky, aby je nehnala přes ty nejhorší úseky a raději nabídla pohodlnější, bezpečnější, k automobilu šetrnější, i když třeba delší cestu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek