www.svethardware.cz
>
>
>

Google slíbil offline mapy

Google slíbil offline mapy
, , aktualita
Google je často kritizován, že dosud nedává k dispozici možnost využívat jeho mapy bez přístupu k Internetu. Nemůžeme si tak stáhnout třeba celou mapu České republiky či jiné země, ale to se má snad již brzy změnit.reklama
Na akci Google I/O bylo tedy včera oznámeno, že ještě v tomto roce budou zpřístupněny offline mapy, a tedy možnost si je stáhnout do svého zařízení a využít třeba k navigaci nebo vyhledávání adres. Stahovat si také budeme moci různé druhy informací i místech v mapách, takže bude možné využívat Google Maps pro navigaci i do míst, kde není k dispozici mobilní signál a díky tomu si ani nebudeme užírat vlastní FUP, pokud jsme tedy jím omezeni.

Google tak v tomto případě bude dohánět ostatní firmy, však i na Androidu jsou k dispozici offline mapy navigace Nokia HERE a využívat můžeme také české offline turistické Mapy.cz. Ale abychom byli fér, Google již dříve nabídl možnost stažení map, ale ta byla omezena na oblast o velikosti 50 kilometrů čtverečných v okolí vybraného místa, takže pro řadu případů nebyla moc užitečná. Navíc ani pak nefungovalo vyhledávání či navigace a různé mapové vrstvy. Tím tedy nemáme na mysli fotomapy, to už bychom chtěli moc.

Co si tedy Google chystá? V offline režimu budou mapy nabízet hlasové instrukce pro navigaci, vyhledávání adres a míst a informace o různých místech, například otevírací dobu obchodů a restaurací. Google také nedávno uživatelům v Indii, Indonésii a na Filipínách nedávno umožnil, aby si stáhli videa z YouTube a podívali se na ně kdykoliv v příštích 48 hodinách. Snad tedy offline mapy nebudou omezeny na určité regiony.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik