www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Google testuje lékařské konzultace přes video chat

Google testuje lékařské konzultace přes video chat
, , aktualita
Internet není zrovna nejlepší zdroj informací o zdraví a nemocech, pokud tedy nejste odborník. To by se ale mohlo změnit s novou službou od Google. Ten totiž testuje způsob propojení pacientů a lékařů pomocí video chatu.reklama
Na jednu stranu je pravda, že internet obsahuje velké množství méně i více odborných informací o naprosté většině nemocí a zdravotních komplikací. Problémem je spíše skutečnost, že pro běžné lidi, kteří nejsou lékaři, je často náročné přesně identifikovat daný problém, právě z důvodu absence lékařského vzdělání. Tuto mezeru se nyní snaží vyplnit Google.

Tato připravovaná služba v praxi spočívá v tom, že lidé budou mít možnost konzultací s lékařem v reálném čase, a to za pomocí video chatu, zřejmě Google Hangouts. Jak je vidět z přiložené ilustrace (výše), služba by měla být zapracována do vyhledávání, přičemž v případě vyhledávání relevantních informací bude nabídnuta konzultace přes video chat.

Je nutné podotknout, že je zatím služba spuštěna pouze pro testovací účely, a to navíc pro velmi úzký okruh uživatelů. Není také jasné, jestli dojde k ostrému spuštění služby, což je dáno hlavně tím, že Google testuje především to, zda bude o službu vůbec ze strany uživatelů zájem.

Zdroj: The Verge
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek