Google testuje samořiditelná auta i v Austinu

Google testuje samořiditelná auta i v Austinu
, , aktualita
Vývoj aut, která se řídí sama, jde více a více dopředu a hlavním vývojářem je Google, který se chce angažovat v co nejvíce odvětvích. Teď se se svými auty vydal i mimo domácí Mountain View.reklama
Google již dlouhou dobu testuje auta, jež se řídí sama. Jedná se o trošku diskutabilní testování stejně jako v případě dronů. Mohou se objevit potíže, takže na testování těchto aut je třeba mít povolení. Toto povolení má Google v Mountain View, kde má své hlavní sídlo. Teď vypustil další samořidící se auta i jinde.

Lidé již mohou spatřit auta Googlu i v Austinu v Texasu. Tomuto kroku muselo předcházet i povolení od texaského guvernéra, Grega Abbotta, Texaského ministerstva dopravy, policie a dalších orgánů. Momentálně může Google takto testovat samořiditelná auta například v Nevadě.

A proč si Google vybral zrovna Austin? Pravděpodobně to nebude kvůli závodní trati, na které se prohánějí i vozy Formule 1. Google analyzoval dopravní podmínky a podnebí, aby našel místo, které bude jednoduše jiné než Moutain View. Austin se tedy na testování hodí.

O bezpečnost by mělo být postaráno, v autech sedí i řidiči, kteří mohou převzít řízení v případě, že auto špatně zanalyzuje situaci. Zatím se stalo 11 dopravních nehod s auty od Googlu, i když většina z nich nebyla zapříčiněna samořidícím systémem.

Jedná se o Lexusy, v tomto případě SUV, které mají nálepky, aby všichni poznali, že tato auta neřídí člověk, ale že se řídí sama.

Zdroj: Engadget
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek