www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Google ukazuje vizi nového kampusu

Google ukazuje vizi nového kampusu
, , aktualita
Google představuje Mountain View City Council, svůj nový kampus, v North Bayshore. Všechny návrhy kanceláří byly designovány od základů, o plány se starají Bjarke Ingels a Thomas Heatherwick.reklama
Celá myšlenka projektu je podle Googlu jednoduchá, namísto velkých a těžkopádných budov vytvoří lehké struktury bloků. Těmi bude možno pohybovat. Obrovské průsvitné přístřešky nechají proudit vzduch zvenku a zároveň budou kontrolovat jeho teplotu. Google dále plánuje vysazení stromů a postavení kaváren nebo třeba cyklostezek, které budou procházet tímto komplexem. Tímto se zaměří na setření rozdílů mezi budovami a přírodou.

Celým projektem chce Google přinést život do unikátního životního prostředí, které se nachází v oblasti Moutain View. Také se zavazuje, že udělá vše, aby šetřil energii, to znamená, že vyváží svou spotřebu elektřiny v North Bayshore energií ze znovu obnovitelných zdrojů.

Propojení přírody a komplexu dovrší nejen cyklostezky a chodníky, ale i restaurace nebo tělocvičny, čímž chce Google dosáhnout zpříjemnění pracovních podmínek a také chce dělat více pro celou velkou komunitu, takže se skutečně nejedná jen o kanceláře pro práci.

Někoho by jistě napadlo, že celý projekt reaguje na Apple, který nedávno představil podobný koncept jeho centrály, ale Google prohlašuje, že si Moutain View pro tento projekt vybral před 15 lety, protože se chtěli ze Silicon Valley přemístit do přírodního prostředí. Tím nemyslí jen na své zaměstnance, ale i na celé jejich rodiny. To je velmi sympatické. Bohužel se ale neví, kdy se nový kampus začne stavět.

Zdroj: googleblog.blogspot.cz
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek