www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Google utratil 25 milionů dolarů za doménu .app

Google utratil 25 milionů dolarů za doménu .app
, , aktualita
Google právě získal doménu .app za 615 milionů Kč. Jedná se o nejvyšší doménu - takzvanou TLD - Top Level Domain. Takže v budoucnu bychom se této domény mohli dočkat například ve spojení s aplikacemi pro Chrome nebo Android.reklama
Společnost ICANN oznámila, že je Google oficiálním majitelem domény .app. V dnešní době se jedná o poměrně zajímavou, i když nelze říct zvláštní, investici. Google poté, co ponakupoval několik menších společností, se vydal na nákup domén. Domény jsou dnes ceněnou komoditou, protože každý web se chce odlišit od jiných stránek a zároveň by svou doménou rád vyjadřoval, jaký je jeho obsah. Google by například tuto doménu mohl použít pro svůj obchod s aplikacemi pro Chrome nebo pro obchod Play pro Android.

Nebyl však jediný, kdo o tuto doménu jevil zájem. Vážným hráčem byl také Amazon, který by ji zajisté rád využil v obchodě pro Kindle. Nicméně Google nabídl vyšší částku, a tak se Amazon nakonec musel spokojit s doménou .spot a .buy, které ho dohromady stály asi 190 milionů Kč.

Google ale má ještě zálusk na další domény. V právě probíhající aukci by rád vydražil například .chrome nebo .youtube, které by používal na odlišení svých služeb. Dále měl zájem o .home .cloud nebo .site. Avšak výsledky této aukce ještě nejsou známy - bude tomu tak v dubnu, nebo květnu.

Zdroj: www.geek.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik