www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Google uvažuje o ARM pro své budoucí servery

Google uvažuje o ARM pro své budoucí servery
, , aktualita
Pokud něco v poslední době zahýbalo s akciemi firmy ARM, pak to je zpráva o tom, že se Google chystá využít právě její platformu pro stavbu svých budoucích serverů. Pro Intel to však naopak znamená velmi nepříjemnou novinu.reklama
Dle agentury Bloomberg, která zprávu o Google a ARM přinesla, zakázky právě od firmy Google tvoří 4,3 procenta tržeb Intelu. Ten by tak přišel minimálně o jejich podstatnou část, kdyby se tedy Google nakonec opravdu rozhodl k tomu, že své budoucí servery postaví na architektuře ARM. Intel by tak musel příště o své místo na výsluní opravdu bojovat a něco podobného může čekat také Microsoft, jemuž se stále nedaří navázat na svou popularitu z let systému Windows Mobile.

Google tak momentálně sedí na pozici pátého největšího zákazníka Intelu, ovšem už brzy by se mohl stát firmou, která si bude navrhovat a nechá výrábět vlastní serverové čipy ARM, což u architektury x86 pochopitelně udělat nemůže. Prozatím jde ale o spekulace založené na výpovědi jistého člověka, který se nechtěl vyjadřovat oficiálně.

Nicméně Google se nedávno stal členem skupiny firmy IBM, která licencuje technologie pro datová centra a také shání zaměstnance se zkušenostmi s ASIC (Application-Specific Integrated Circuit).

Zpráva měla okamžitý dopad také na akcie firmy ARM, které ihned zamířily nahoru. Přes vrcholný růst o 5,7 procent se nakonec usídlily na hodnotě vyšší o 3 procenta (1003,5 bodu). ARM ale také zatím odmítl podat informace ohledně těchto spekulací.

Zdroj: Bloomberg
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek