www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Google vylepšuje podklady pro své mapy i Earth

Google vylepšuje podklady pro své mapy i Earth
, , aktualita
Nově mapové podklady se objevily v mapách od Googlu, využit k tomu byl nový satelit od NASA a nová technologie, která umožňuje odstranit, resp. vyhnout se snímkům, na kterých jsou vidět mraky.reklama
Google aktualizoval digitální pohled na Zemi, využil služeb Landsatu 8 od NASA s novou fototechnikou, aby shromáždil petabyte dat obsahující 700 bilionů pixelů. To znamená, že se uživatelé dočkali kvalitnějších mapových podkladů, které jsou čistější a ostřejší.

Využita k tomu byla tzv. mozaiková technologie, kdy algoritmus vybere pouze ty obrázky, na kterých nejsou mraky. To snímkům dodalo mnohem větší čistotu. Od posledního updatu mapových podkladů uplynuly jen 3 roky, ale i tak je posun v kvalitě velmi výrazný.

Google má přístup k satelitům díky tomu, že NASA spolupracuje s United States Geological Survey, což umožňuje všem využít obrazový výstup ze satelitu Landsat 8. Google se toho pochopitelně chopil a vytvořil lepší podklady.
New York s Manhattanem uprostřed před a po aktualizaci podkladů


Google ale nespí ani v dalších oblastech mapování, stále vylepšuje i mapovací vozy brázdící ulice měst. Dokonce se vrhnul i na mapování vnitřních prostor. Již dlouhou dobu vyvíjí tzv. Project Tango.

Jedná se o kamery a senzory v kombinaci se softwarem, které se dají například implementovat do mobilního telefonu či tabletu. Uživatel si potom může nasnímat svůj byt v 3D pohledu do paměti svého zařízení.

To neslouží k tomu, aby jej mohl poslat třeba někomu s VR headsetem, aby mohl na virtuální prohlídku. Google to myslí trošku jinak, pokud má člověk v ruce telefon s nasnímaným bytem, může se jej jednoduše zeptat, kolik měří na délku a na šířku stůl v kuchyni, aby mohl koupit třeba nový ubrus.

Teoreticky je tedy možné, že za několik desítek let bude nasnímaná kompletně celá planeta a lidé si ji budou moci ve virtuální realitě prohlédnout. Kdo ví, kam plány Googlu směřují.

Zdroj: The Verge
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře