www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Google zavádí do škol výlety ve virtuální realitě

Google zavádí do škol výlety ve virtuální realitě
, , aktualita
Školství je oblast, kde podle Googlu nejsou nové technologie zapojeny v dostatečné míře. Hodlá prosadit expedice ve virtuální realitě nebo propojit všechny notebooky žáků s projektorem ve třídě.reklama
V loňském roce Google spustil testování nového projektu, ve kterém mohli učitelé s žáky "cestovat" na nejrůznější místa světa díky virtuální realitě. Díky CardBoard je toto cestování velmi dostupné a není potřeba dokupovat další vybavení.

Vše, co na to stačí, jsou telefony žáků, Google CardBoard a jeden tablet pro učitele, který ovládá, co se bude dít. V loňském roce toto fungovalo jako pilotní ověřovací program, ale nyní chce virtuální výlety Google uvolnit pro použití ve školách. Zadarmo.

Momentálně je k dispozici asi 200 destinací, kde se mohou žáci vydat, mezi nimi se nachází například Velký bariérový útes v Austrálii nebo planeta Mars. Googlu stačí mít jen obrazové podklady daného místa a sloučit je do 3D obrazu.

Učitel může ve virtuální realitě ukazovat, na co si mají žáci dávat pozor a přitom stále mluvit. Navíc do budoucna nebude pro CardBoard podporovat jen zařízení s OS Android, ale i iOS od Applu. Také se dá očekávat, že další destinace budou přibývat.

Další novinkou je propojení chromebooků v jedné třídě. Například v USA jsou chromebooky ve školních lavicích podle Googlu velmi rozšířeny, za což může především nízká cena. To v České republice moc neplatí, ceny jen trošku nižší než u dospělých notebooků a navíc na trhu není velké množství různých přístrojů.


Google proto přišel s řešením, kdy se bude moci ve třídě přenášet obraz z monitorů jednotlivých notebooků do řídícího počítače, který bude propojený s projektorem a který bude řídit, co se má promítat.

To se může navíc uskutečnit bez velkých finančních investic, Google říká, že si školy vystačí s již fungující infrastrukturou. Postačí WiFi síť, která umožňuje dostatečný datový přenos audia a videa. Navíc to nebude fungovat pouze na chromeboocích, ale i na noteboocích s operačním systémem od Microsoftu i Applu.

Dále Google vylepšuje i aplikaci "Formuláře", která umožní žákům odpovídat na otázky a učitelům na tyto odpovědi hned reagovat. Samozřejmě se tyto formuláře mohou opravovat automaticky a mohou se rychle měnit.

Zdroj: The Verge

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek