www.svethardware.cz
>
>
>
>

Google zkouší přihlašování bez hesel, postačí mobilní telefon

Google zkouší přihlašování bez hesel, postačí mobilní telefon
, , aktualita
Společnost Google testuje novou metodu přihlašování ke svým službám, která nebude vyžadovat vkládání hesel. K přihlášení bude potřeba mobilní telefon majitele podobně jako u potvrzování bankovních příkazů.reklama
Malá skupina uživatelů služeb Googlu nyní může zkoušet a testovat nový typ přihlašování bez nutnosti zadávat (a pamatovat si) hesla. Zatímco nyní je nutné napsat uživatelské jméno ve formě e-mailové adresy a heslo, nově postačí jen ona adresa. Na předem spárovaný telefon se poté pošle aktivační zpráva, kterou příslušně potvrdíte a systém vás následně přihlásí. Tato zpráva se tak může zasílat vždy, když se přihlašujete z jiného počítače. Bude částečně připomínat potvrzování bankovních příkazů, kdy vám na mobil rovněž přijde zpráva ohledně autorizace požadavku.


Google logo


Uživatelům přinese možnost nepamatovat si heslo (přestože pořád bude možné se pomocí hesla přihlásit), a protože dneska má skoro každý mobil pořád u sebe, neměl by to být problém. Přesto je tu háček. Pokud dojde baterie v mobilu, budete se muset na heslo horko těžko snažit vzpomenout, přitom jste třeba měsíce nikam nezadávali. Kdy se tento způsob přihlašování stane standardní možností na výběr, zatím nevíme.

Zdroj: betanews.com, eweek.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek