www.svethardware.cz
>
>
>

Google zpětně zaplatí daně v hodnotě 130 milionů liber

Google zpětně zaplatí daně v hodnotě 130 milionů liber
, , aktualita

Šestileté vyšetřování účetnictví společnosti Google ve Velké Británii přivedlo tuto firmu k dohodě a zpětnému zaplacení daní ve výši 130 milionů liber. Google totiž využívá daňových rájů včetně Bermud ke snížení placení daní.
reklama
HMRC (Her Majesty's Revenue and Customs) vyšetřovala účetnictví Googlu po dobu šesti let, neboť firma platila podezřele nízké daně. Využívá velmi složitých daňových struktur, evropského sídla v Irsku a další pobočky v daňových rájích jako jsou Bermudy k tomu, aby platila co nejnižší daně. Jen v roce 2014 činily britské příjmy Googlu 3,8 miliardy britských liber, ale na daních odvedla jen 20,4 milionu liber.


Google logo


Na základě těchto skutečností a dohody Google zpětně zaplatí 130 milionů liber za posledních 10 let. Ačkoli to někteří považují za velké vítězství, spousta odborníků to nadále považuje za výsměch, neboť tato částka je stále podstatně nižší, než by měly být roční platby daní Googlu za jeden jediný rok. Připomeňme, že Google by měl platit daně podle toho, kde byl proveden nákup a nikoli dle toho, kde má daná společnost své sídlo a podobné praktiky využívají i jiné společnosti jako je Amazon nebo Facebook.

Zdroj: theregister.co.uk, betanews.com
reklama
Nejnovější články
Ovladače pro VR? Microsoft bude sledovat přímo pohyby prstů Ovladače pro VR? Microsoft bude sledovat přímo pohyby prstů
Aby mohl být váš pohyb přenášen do světa virtuální reality, musíte držet ovladače, které jsou snímány a které disponují několika tlačítky. Microsoft to chce ale změnit a sledovat přímo pohyb rukou.
Dnes,  aktualita,  , Libor Pánek
HTC zvažuje osamostatnění VR divize HTC zvažuje osamostatnění VR divize
Společnost HTC má problém, zatímco její Vive slaví velké úspěchy, prodeje mobilních telefonů klesají a vyhlídky nejsou růžové. Do budoucna je možné, že se společnost rozdělí na dvě části.
Dnes,  aktualita,  , Libor Pánek
Microsoft přestal používat extrémně vtíravé prostředky pro vnucení Windows 10 Microsoft přestal používat extrémně vtíravé prostředky pro vnucení Windows 10
Do konce aktualizace zdarma na Windows 10 zbývá přesně měsíc a Microsoft přestává používat velmi podlé způsoby, jak vnutit uživatelům nový operační systém, i tak očekává nárůst počtu aktualizací.
Dnes,  aktualita,  , Libor Pánek
Příslušenství k HTC Vive bude v prodeji už příští měsíc Příslušenství k HTC Vive bude v prodeji už příští měsíc
I když bylo HTC velmi rychlé a Vive je již v prodeji, stále si lidé mohou stěžovat, že si nemohou dokoupit další příslušenství mimo to, které dostanou spolu s headsetem v krabici. To se ale brzy změní.
Dnes,  aktualita,  , Libor Pánek
Stephen Hawking má další vzkaz lidstvu, promluvil i o umělé inteligenci Stephen Hawking má další vzkaz lidstvu, promluvil i o umělé inteligenci
Světoznámý fyzik Stephen Hawking má další řeč směrem k lidstvu. Jedná se o další varování, které navazuje na jeho řeč před šesti lety. Kromě lidstva obecně se zaměřuje i na velmi ožehavé téma umělé inteligence.
Dnes,  aktualita,  , Kateřina Hoferková,  3 komentáře