www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Google zveřejnil chybu ve Windows přes naléhání Microsoftu

Google zveřejnil chybu ve Windows přes naléhání Microsoftu
, , aktualita
V neděli se pracovníci v týmu Google Project Zero rozhodli zveřejnit dosud neopravenou chybu v operačním systému Windows 8.1 společnosti Microsoft, ačkoliv byl jejími zástupci požádán o shovívavost.reklama
Pracovníci projektu Google Project Zero vyhledávají chyby v softwaru včetně těch bezpečnostních a obvykle dávají autorům onoho softwaru 90 dní na to, aby tyto chyby opravili a pokud ne, zveřejní je. Přesně to se stalo v neděli, kdy byl zveřejněn bug v systému Windows 8.1, který by mohl být využit hackery či malwarem. Na ten v Googlu přišli již na podzim a 13. října o něm řekli Microsoftu, ovšem tomu na opravu obvyklá lhůta 90 dní nestačila, takže Project Zero v souladu se svými pravidly chybu zveřejnil. To ovšem zástupce Microsoftu rozladilo, protože předtím požádali Google, aby se zveřejněním počkal ještě do dnešního dne, kdy má být chyba řešena záplatou v rámci obvyklého Patch Tuesday.

Chris Betz z Microsoftu k tomu v neděli na firemním blogu napsal: "Abychom mohli chránit své zákazníky, požádali jsme Google o spolupráci a aby nezveřejnil detaily o chybě do úterý 13. ledna, kdy přijdeme se softwarovou záplatou. I když se Google řídil vlastními pravidly ohledně lhůty před odhalením chyby, jejich rozhodnutí působí spíše tak, že nás chtěli nachytat na švestkách, než aby jim šlo o své principy. Co je správné pro Google není vždy to pravé pro zákazníky. Naléháme, aby z ochrany zákazníků učinil náš společný hlavní úkol".

Nyní je veřejnost rozdělena na ty, kteří obhajují Google a na ty stranící Microsoftu. Na jednu stranu je pravda, že Project Zero nutí firmy, aby pohotově reagovaly na bezpečnostní a jiné chyby, přičemž čtvrtletní lhůta vypadá dostatečně dlouhá. Na druhou stranu ale šlo pouze o dva dny, čili patch byl na cestě a po tu dobu byly počítače s Windows 8.1 napadnutelné. Google tedy z pochopitelných důvodů nechce dělat výjimky, o něž by je mohly firmy v budoucnu žádat stále častěji.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek