www.svethardware.cz
>
>
>
>

Grooveshark zřejmě skončí, zaměstnanci porušili zákon

Grooveshark zřejmě skončí, zaměstnanci porušili zákon
, , aktualita
Soudce zabývající se případem Groovesharku naznal, že zaměstnanci jsou vinni z porušení zákona. Jak se k tomu Grooveshark postaví, zatím nevíme. Je ale dost pravděpodobné, že se služba blíží ke svému konci. Alespoň v podobě, jaké ji známe.reklama
Nahrávací společnosti si brzy budou moci s největší pravděpodobností připsat na vrub vítězství v podobě sesazení služby Grooveshark. A to po několika letech snahy. Soudce, který má na starosti případ Groovesharku, v pondělí rozhodl, že Grooveshark porušil autorská práva tisíců hudebních subjektů.

Služba velmi dlouho fungovala na základě konstantního odvolávání se na DMCA (z anglického Digital Millennium Copyright Act, více informací zde), což v praxi znamená, že webové služby obsahující „uživatelská“ data nemohou být obviněny z porušování autorských práv - za podmínky, že umožní vlastníkům autorských práv závadný obsah odstranit.

Nyní ale vyšlo najevo, že nelegální hudební obsah byl na servery služby ve skutečnosti umístěn mimo jiné samotnými vlastníky a zaměstnanci tohoto subjektu, přičemž důkazy o tom, že k tomu došlo, byly vlastníky služby pečlivě odstraněny.

Tomu všemu ještě nasazuje korunu e-mail z roku 2007, ve kterém Joshua Greenberg, technologický ředitel služby, vyzývá všechny zaměstnance k tomu, aby ze svých soukromých počítačů umístěných mimo kancelář nasdíleli co nejvíce hudby stažené z internetu. Výzvu provázely také výhružky zaměstnancům, kteří by se výzvou neřídili a hudbu nenasdíleli.

Nejedná se přitom o jedinou kauzu. Grooveshark je také žalován nahrávacími společnostmi ve státě New York, a to jak u státního, tak federálního soudu.

V tuto chvíli vše nasvědčuje tomu, že se zástupci služby Grooveshark proti rozhodnutí odvolají. Budoucnost služby ale rozhodně nevypadá moc nadějně.

Zdroj: VentureBeat
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik