www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

G.Skill vytvořil světový rekord v přetaktování RAM

G.Skill vytvořil světový rekord v přetaktování RAM
, , aktualita
Na trh letos přišly po dlouhém čekání nové paměti RAM - DDR4, dále přišly Skylaky, takže jsme nemohli nečekat nové taktovací rekordy. Za rekordem stojí G.Skill a modelová řada Ripjaws 4, který má na svědomí opravdu pěknou řádku rekordů.reklama
G.Skill oznámil, že překonal světový rekord v přetaktování pamětí RAM. Použity byly moduly Ripjaws 4. S nimi Chi-Kui Lam zvládl navýšit efektivní frekvenci pamětí až na 4795,4 MHz, tomu odpovídá skutečná frekvence 2397,7 MHz.

Připomenu, jaký je mezi těmito dvěma čísly rozdíl. Skutečná frekvence značí skutečnou rychlost pamětí za jeden takt, jenže v jednom taktu DDR paměti zvládnou zpracovat 2 bity, takže efektivní frekvence je dvojnásobek skutečné. Normálně se udává hodnota efektivní frekvence.

G.Skill použil k rekordu nejen nových pamětí DDR4, ale i nového čipsetu s procesorem Skylake, konkrétně se jednalo o model Intel Core i7-6700K. K chlazení byl nečekaně použit kapalný dusík. Zajímavé je, že nový rekord překonal ten starý o 87,7 MHz, avšak ten byl uskutečněn s pamětmi DDR3.

Paměti Ripjaws 4 od G.Skills se navíc mohou pochlubit tím, že prvenství obsadily v 16 ze 17 benchmarků. Pouze jednou je překonal HyperX s paměťmi Predator.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější paměti
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek