www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GTX 1060: firemní benchmarky i průvodce pro recenzenty

GTX 1060: firemní benchmarky i průvodce pro recenzenty
, , aktualita
Jak se blíží datum 19. července, kdy bude oficiálně představena karta GeForce GTX 1060, objevují se i nové informace, které nevypustila do světa samotná NVIDIA, ale pochází přímo od ní. Můžeme se podívat na benchmarky i průvodce pro recenzenty.reklama
NVIDIA se rozhodla ve svých materiálech srovnat výkon nové GeForce GTX 1060 se svou starší GTX 960 a konkurenčním Radeonem RX 480. Chce tak ukázat, že nová GeForce je oproti starší mainstreamové generaci mnohem výkonnější, ale především pak to, že v drtivé většině testů zastíní i konkurenční Radeon. Asi není třeba připomínat, že jde o testy samotné NVIDIE, které tak nemohou být považovány za nezávislé.První várka testů zahrnuje nejpočetnější skupinu her pro API DirectX 11, kam patří řada populárních titulů jako Fallout 4, Witcher 3, Star Wars: Battlefront, Shadow of Mordor a dalších. NVIDIA ukazuje, že GTX 1060 je oproti RX 480 rychlejší až o třetinu, ovšem to bude asi tak stejně časté, jako nulový či zanedbatelný rozdíl. Spíše se v titulech pro DX11 můžeme připravit na 10 - 20% rozdíl, alespoň dle těchto výsledků.

Pak nám NVIDIA připravila i několik testů her pro DirectX 12, jichž zatím moc není a kde je situace dle firemních testů obdobná. Vůbec se ale nedočkáme testů z OpenGL a nového Doomu, který nedávno dostal také podporu API Vulkan. Zato tu je SteamVR Performance Test, který zjišťuje, zda je grafická karta dostatečně výkonná pro aktuální generaci VR headsetů. Stará GTX 960 ještě není, ale nová GTX 1060 už s rezervou.

Poté se objevil i celý průvodce pro recenzenty, který si ve VideoCardz příslušně upravili a jehož součástí jsou i tyto testy. V něm si můžete přečíst o samotné kartě a jejich hlavních výhodách, vlastnostech a specifikacích.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek