www.svethardware.cz
>
>
>
>

GULEEK i8: tenounké PC s Windows 8.1 a baterií

GULEEK i8: tenounké PC s Windows 8.1 a baterií
, , aktualita
Potřebujete miniaturní PC, jež nemá svým tvarem a velikostí daleko ke smartphonu, vybaveno je operačním systémem Windows 8.1 a vlastní baterií? Pak se můžete blíže podívat na zařízení GULEEK i8.reklama
Malých desktopových počítačů pro operační systémy Windows je na trhu dost. Máme tu především Intel NUC, pak řadu Gigabyte Brix, Asus Vivo PC a další. Čínský GULEEK i8 se však vymyká svým zpracováním i tím, že je vybaven vlastní baterií, kterou přeci jen u nettopů a podobných počítačů často nenajdeme. Musíme pro ni ale také najít využití vzhledem k tomu, že stejně budeme k smysluplnému provozu tohoto počítače potřebovat nějaký displej či jiné zobrazovací zařízení, které většinou na baterii pracovat nebude, takže se bude nutné pohybovat někde u zásuvky. Na druhou stranu, na trhu jsou třeba bateriové projektory. Baterie se také může hodit v případě, že chceme PC někam přesunout a nechceme využít hibernaci.

GULEEK i8 má tenké hliníkové tělo s rozměry 151 x 82 x 11 mm, které nám tak může připomenout velký smartphone. Je zřejmé, že hardwarové specifikace nebudou slibovat nejvyšší výkon. Výrobce si vybral platformu využívanou spíše levnějšími tablety pro Windows, takže tu máme čtyřjádrový Intel Bay Trail v podobě Atomu Z3735F s taktem až 1,8 GHz, pak tu jsou 2 GB RAM a základní nabídka 16 GB paměti rozšiřitelná pomocí slotu micro SD.

Baterie má kapacitu 3000 mAh, přičemž její výdrž nebyla zmíněna. Do výbavy dále patří dva porty USB 2.0 plné velikosti, jeden micro USB pro nabíjení a napájení, dále jeden micro HDMI, zmíněný slot pro micro SD (až 64 GB) a také jack pro headset. Není tu tedy Ethernet, ale nechybí zase Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0.

Tento počítač je již k dispozici třeba na známém DealExtreme, kde se také píše, že je k dispozici aplikace pro Android, s jejíž pomocí se můžeme vzdáleně připojit k PC třeba pomocí telefonu. Ovšem to ani nebylo třeba zmiňovat, však to zajistí třeba známý Splashtop či jiná aplikace vzdálené plochy. Co se týče ceny, ta je v této době 104 USD a za ni dostaneme i adaptér pro micro HDMI a vhodný napájecí adaptér dle regionu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře