www.svethardware.cz
>
>

Hackerům se nepovedlo ukrást miliardu dolarů díky překlepu

Hackerům se nepovedlo ukrást miliardu dolarů díky překlepu
, , aktualita
Cesta k velkému bohatství může být občas ukončena velmi nepříjemným malým detailem. Hackeři dokázali nezákonně získat téměř miliardu dolarů, nicméně při stahování peněz na další účty udělali překlep, což jim naštěstí vše zkazilo.reklama
Během 4. a 5. února 2016 se skupině hackerů patrně podařilo prolomit zabezpečení Bangladesh Bank a dostat se k téměř miliardě dolarů (hovoří se o zhruba 850-870 milionech). Tyto peníze pak převáděli přes různé banky na účty ve Filipínách a Srí Lance. Jen na Federal Reserve Bank přišly desítky žádostí na převody peněz. Povedly se jim čtyři přenosy, každý za zhruba 20 milionů dolarů. Uschovali si tedy lehce přes 80 milionů dolarů, nicméně pátý přenos jim už nevyšel.
Ten směřoval do Shalika Foundation ve Srí Lance, nicméně hackerům se povedlo splést název organizace a místo "Foundation" napsali "Fandation". Toho si všimla Deutsche Bank, přes kterou měly tyto peníze jít a zažádala o vysvětlení této podezřelé transakce, čímž se na celou záležitost přišlo. Bangladesh Bank se už povedlo některé z peněz získat zpátky a nyní chce žalovat Federal Reserve Bank za to, že dostatečně rychle nerozpoznala podezřelé transakce. Bangladesh Bank na situaci nedokázala rychle reagovat, neboť šlo o nepracovní dny.

Zdroj: theguardian.com, wired.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář