www.svethardware.cz
>
>
>

HackingTeam varuje, šmírovací software mohou kvůli úniku využít teroristé a zločinci

HackingTeam varuje, šmírovací software mohou kvůli úniku využít teroristé a zločinci
, , aktualita
Před pár dny byl hacknut HackingTeam a na veřejnost se dostala data, která ukazují, jak rozšířené je šmírování vládami celého světa. Spolu s tím se objevilo i dost velké množství zdrojového kódu, který dovoluje použití softwaru teroristům.reklama
V noci 6. července 2015 byl oznámen obrovský útok na společnost HackingTeam, která vládním organizacím celého světa poskytovala šmírovací software. Výsledkem útoku bylo to, že hackeři získali interní dat, seznamy zákazníků i zdrojové kódy aplikace. Únik byl bohužel tak velký, že společnost Hacking Team ztratila kontrolu nad softwarem a nyní neví, kdo všechno software používá. Mohou se tak k němu dostat teroristé nebo jiní zločinci a při troše informatické šikovnosti jej využít k nekalým účelům.


HackingTeam logo


Většin klientů společnosti už software z bezpečnostních důvodů vypnula a nepoužívá jej. Společnost pak v tiskové zprávě odmítla, že by software obsahoval nějaká zadní vrátka a o vypnutí softwaru se museli postarat sami klienti. Takže nyní "nás" možná přestaly špehovat vlády, ale začali to dělat zločinci.

Zdroj: pcworld.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů