www.svethardware.cz
>
>

Hbitý Wi-Fi střelec TP-LINK Archer C2: to pravé pro vaši domácnost i menší kancelář

Hbitý Wi-Fi střelec TP-LINK Archer C2: to pravé pro vaši domácnost i menší kancelář
, , aktualita
Nový dvoupásmový bezdrátový směrovač Archer C2 od společnosti TP-LINK pracuje ve dvou frekvenčních pásmech a nabízí kvalitní pokrytí signálem, vysokou rychlost pro přenos multimédií po síti i široké možnosti zabezpečení.

Redakce Světa hardware není autorem tohoto článku a nezodpovídá za jeho obsah.


Wi-Fi směrovač Archer C2 podporuje standard Wi-Fi nové generace 802.11ac, který je až třikrát rychlejší než dnes běžný standard 802.11n a zároveň vykazuje nižší spotřebu při totožném výkonu. Hodí se tak například pro zrychlení domácí multimediální sítě a odstranění prodlev způsobovaných větším počtem současně připojených zařízení.
Archer C2 poskytuje výkonné bezdrátové připojení s flexibilitou dvou samostatných sítí, a to díky simultánní podpoře připojení v pásmech 2,4 GHz (300 Mbit/s) a 5 GHz (433 Mbit) s celkovou propustností 733 Mbit/s. Méně náročné úlohy, jaké představuje například odesílání e-mailů nebo prohlížení internetových stránek, může obstarat častěji využívané pásmo 2,4 GHz, zatímco činnosti náročné na rychlost přenosu a objem dat (například hraní on-line her nebo streamování videa v HD kvalitě) probíhají v pásmu 5 GHz, které bývá obvykle méně vytížené a tedy i méně rušené.
Výkonem a výbavou nezaostává Archer C2 ani v metalické síti. Uživatelé mají k dispozici jeden gigabitový WAN port pro připojení vnější sítě a čtyři gigabitové LAN porty. Prostřednictvím integrovaného USB portu mohou navíc v rámci sítě sdílet data uložená na externím disku nebo třeba tiskárnu.Výrobce vybavil směrovač Archer C2 i řadou bezpečnostních funkcí. Umožní vám například vytvořit samostatnou síť pro hosty, kteří se tak budou moci připojit k internetu, aniž by získali přístup k dalším síťovým zařízením, úložištím apod. K vyšší bezpečnosti přispívá i možnost nastavit pravidla přístupu běžných uživatelů. Rodiče nebo správci sítě jejich prostřednictvím mohou zabránit nežádoucím aktivitám u dětí či zaměstnanců. Před útoky zvenčí uživatele aktivně chrání vestavěný firewall a silné šifrování WPA-PSK/WPA2-PSK.

Dvoupásmový Wi-Fi směrovač Archer C2 od společnosti TP-LINK si můžete zakoupit za doporučenou maloobchodní cenu 1699 Kč včetně DPH.
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek