www.svethardware.cz
>
>

Hello Barbie, hacknutá panenka s Wi-Fi jako špiónská štěnice

Hello Barbie, hacknutá panenka s Wi-Fi jako špiónská štěnice
, , aktualita
Informační technologie dávno pronikly i do hraček a např. panenka Hello Barbie je vybavena Wi-Fi připojením. To je použito k analýze hlasu dětí, aby panenka mohla odpovídat. Bezpečnostní technici už dokázali prolomit zabezpečení těchto dat.reklama
Společnost Mattel prodává Wi-Fi panenku Hello Barbie, která má v sobě mikrofon a Wi-Fi připojení. To umožňuje dětem si s panenkou rozumně "pokecat". Jejich hlas se nahraje, přes Wi-Fi se posílá na server k analýze a panenka pak zpětně odpovídá. Problém je v tom, že ačkoli je tato komunikace zabezpečená, jako snad u všech druhů komunikace tohoto druhu bylo jen otázkou času, než se ochranu podaří prolomit. Americky bezpečnostní technik Matt Jakubowski si vzal tuto panenku na paškál a opravdu se dostal k datům, která by neměla být zveřejněna.


Hello Barbie

zdroj: mattel.comDokázal se dostat k interním systémovým informacím panenky, některým údajům o Wi-Fi připojení a MP3 souborům (do panenky lze uložit přes mobilní aplikaci konfigurace až tří Wi-Fi sítí). Zároveň nastínil, že je jen otázkou času, kdy servery společnosti ToyTalk (ta pro Mattel zajišťuje analýzu řeči) nahradí servery hackerů a následně mohou být dětské pokoje plné odposlouchávacích štěnic. Podotkněme, že Matt pro tentokrát potřeboval fyzický přístup k panence k prolomení.

Protože panenka na slova dětí odpovídá, je tu možnost, že hackeři podstrčí své vlastní odpovědi a raději ani nedomýšlejme, co vše budou chtít dětem navykládat (od věcí sledující komerční prospěch na jedné straně až po perverznosti na straně druhé), nemluvě o odposlouchávání domácnosti jako takové. Tvůrci považují svou panenku za naprost bezpečnou. I bez hackerů je zde otázka, zda Mattel přímo nevyužije odpovědi panenky ke komerčním účelům. Rodiče mohou nahrávky poslouchat na svém účtu u ToyTalk a odhalit tak tajemství svých dětí svěřená panence, což také není ideální. Dokonce vznikla iniciativa Hell No Barbie bojkotující panenku a varující jak před bezpečnostními rizika, tak před riziky ve výchově dětí.

Zdroj: betanews.com, theguardian.com, nbcchicago.com, mattel.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek