www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní rukavice Manus VR: ovládejte hru přímo pohybem prstů

Herní rukavice Manus VR: ovládejte hru přímo pohybem prstů
, , aktualita
Představeny byly rukavice, které slouží namísto herních ovladačů k headsetu pro virtuální realitu. Nemusíte se tak ničím zaobírat, stačí jen pohybovat rukama přesně tak, jako byste to dělali ve skutečnosti.reklama
Jedná se o startup, jenž touží posunout hranice zážitku z virtuální reality ještě mnohem dál, než jsou nyní. Tým Manus VR pochází z Nizozemí a na svých stejnojmenných rukavicích pro virtuální realitu začal pracovat v roce 2014. Nyní představuje svůj výsledek. Naživo k vidění budou rukavice zanedlouho na GDC - Game Developers Conference - v San Franciscu.

Hlavní výhodou bude to, že hráč nebude muset přímo v rukou držet žádné herní ovladače nebo mačkat tlačítka, ale jednoduše bude přirozeně hýbat prsty a celou rukou - rukavice vše zaznamenají. Když bude potřeba předmět uchopit a vzít, bude to tak stejně snadné jako v reálném světě.

Manus VR budou kompatibilní s headsetem HTC Vive, který bude pro předplatitele dostupný pátého dubna 2016. Samotné rukavice budou zachycovat pohyb prstů pomocí senzorů a informace následně bezdrátově vysílat.

Celá sada bude sestávat z páru omyvatelných rukavic a speciálních držáků umístěných na zápěstí, do nichž se vsunou herní ovladače pro HTC Vive. Na baterii vydrží rukavice při používání až osm hodin a obsahují i vibrační motorek pro zpětnou vazbu.

Předobjednat si Manus VR bude možné již ve druhém čtvrtletí roku 2016, bude se ale zatím jednat o první vývojářský kit, samotné rukavice by pak k předplatitelům měly dorazit ve třetí čtvrtině tohoto roku. Případné zájemce vyjdou Manus VR na 250 amerických dolarů, což je v přepočtu něco málo přes 6000 korun bez DPH. Zatím se však ještě neví, kdy se tento herní doplněk dostane na pulty běžných obchodů.

Zdroj: engadget.com, ManusVR
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek