www.svethardware.cz
>
>

Herní studio zrekonstruovalo v herním enginu potápění Titanicu

Herní studio zrekonstruovalo v herním enginu potápění Titanicu
, , aktualita
Příběh první a poslední plavby lodi RMS Titanic je dobře známý a popsaný v řadě knih i filmů. Nyní ale máme možnost se podívat na celkovou rekonstrukci průběhu jeho potopení, která byla vytvořena v herním enginu.reklama
Titanic se potopil 15. dubna roku 1912 po nárazu do ledové kry, která rozpárala jeho bok. Nyní se můžeme ve videu trvajícím dvě hodiny a čtyřicet minut podívat na to, jak se tato loď potápěla, přičemž video bylo vytvořeno v enginu hry Titanic: Honor & Glory. Jde o netradiční hru, která se odehrává právě v době potápění lodi, takže hráč má omezený čas na to, aby vyřešil jistou záhadu a dostal svou postavu do bezpečí. Tvůrci hry tak chtěli pro samotnou hru vytvořit reálnou simulaci potápějícího se Titanicu, která je dle jejich slov historicky velice přesná. Snad dokonce i nejpřesnější, ale to těžko posoudíme.

Ve videu nenajdeme žádné pasažéry a co se týče zvukového doprovodu, ten obstará samotná loď, její bortící se přepážky, pronikající voda a nakonec jekot pasažérů. A jak je vidět na prvním obrázku, občas se objeví krátký popis důležitých momentů či zajímavostí a celkově je také dobře vidět to, co opomenul ve svém známém filmu James Cameron. Jde o viditelný náklon na levobok, kvůli němuž měli utíkající pasažéři stále těžší dostat se na záchranné čluny a ty spustit na vodu.

Tento náklon byl patrný až do té doby, než loď potápějící se přídí napřed rozlomila a zakrátko celá zaplula do chladného Atlantiku. Zachránilo se 62 procent pasažérů z první třídy, 41 procent z druhé a pouze 25 procent z třetí. Na statistikách přeživších je také pozoruhodné to, jak bylo zakořeněno pravidlo "ženy a děti první". Zachráněno bylo totiž 74 procent žen, 50 procent dětí a jen 20 procent mužů. Ti se do poslední chvíle snažili zajistit běh lodi, ať už šlo o topiče a hasiče snažící se zajistit osvětlení, komunikační důstojníky u vysílaček nebo lodní kapelu. Zde je tedy ono video:


Zdroj: Titanic: Honor & Glory

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře