www.svethardware.cz
>
>
>
>

HGST demonstroval SSD se 3 miliony IOPS

HGST demonstroval SSD se 3 miliony IOPS
, , aktualita
HGST, součást společnosti Western Digital, demonstrovala nové úložiště typu SSD, které dosáhne výkonu třech milionů IOPS při práci s 512B bloky dat. Vedle toho představila také nová PCIe SSD FlashMAX III.reklama
Nejdříve se podíváme na novou třídu SSD, které slibují opravdu velmi vysoký výkon. Oněch třech milionů IOPS při práci s 512B bylo dosaženo s pomocí fronty, ovšem nedozvěděli jsme se její délku (Queue Depth). Další uveřejněný údaj je průměrná latence při náhodném čtení 1,5 mikrosekundy, a to bez fronty. Jde tedy o výkon, který se zcela vymyká tomu, co předvádí dnes dostupné modely SSD. Ovšem jde také o jinou technologii.

HGST nevyužilo paměti typu NAND Flash, ale nové 45nm paměťové čipy typu Phase Change Memory (PCM) s kapacitou 1 Gb. Jde o paměti, které nejsou energeticky závislé (non-volatile), čili stejně jako NAND Flash nepotřebují být napájeny, aby si udržely informaci. Oproti nim jsou ale mnohem rychlejší.

A aby bylo možné jejich potenciál využít, v HGST vyvinuli také novou paměťovou architekturu a komunikační protokol, která však pracuje s běžným rozhraním PCI Express 2.0 x4, alespoň tedy v případě prototypu. Dle zástupců HGST je na novém úložišti nejzajímavější právě velmi nízká latence, která je o dva řády nižší než u dnešních SSD, jejichž technologie nedokáže něco takového poskytnout. Nicméně zatím se nemůžeme těšit, že si SSD s paměťmi PCM brzy pořídíme. Tato technologie míří především do datových center.

Pořídit si ale budeme moci nový FlashMAX III PCIe SSD, čili SSD na kartě s rozhraním PCI Express. Ten byl dnes také představen a uveden na trh společně se softwarem ServerCache, který slouží k vytvoření SSD cache pro často využívaná data. Samotné SSD FlashMAX III slibuje vysoký výkon, a to konkrétně 540.000 Random Read IOPS (4K) a až 200,000 Mixed Sustained Random IOPS. Co se týče maximální rychlosti čtení a zápisu, pak tu máme velmi slušných 2,7 GB/s a 1,4 GB/s, což slibuje model s kapacitou 1,1 TB i 2,2 TB. Přichází v podobě malé nízkoprofilové karty s podporou rozhraní PCI Express 3.0 a na trh se chystá v tomto čtvrtletí.

Zdroj: Storagereview
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře