www.svethardware.cz
>
>
>

Hlavní činnost Opera Software přejde pod čínskou firmu

Hlavní činnost Opera Software přejde pod čínskou firmu
, , aktualita
Už dříve v tomto roce se jednalo o prodeji celé společnosti Opera Software, což bylo nakonec smeteno ze stolu. Čínské sdružení Kunqi se ale nevzdalo a přišlo s jiným návrhem, který byl nyní akceptován.reklama
Opera Software známe jako výrobce známého, ale ne tak rozšířeného prohlížeče Opera a právě ten se dříve dostal do hledáčku konsorcia Kunqi, které jej chtělo koupit za přibližně 1,2 miliardy dolarů. Za tuto částku Číňané chtěli celou společnost Opera Software, ale to bylo z regulačních důvodů znemožněno. Kunqi tak nedávno nabídlo polovinu původní částky, a to ne za celou firmu, ale za její hlavní činnost.

Původní dohoda by musela být schválena čínskými i americkými orgány, přičemž konsorcium Kunqi předpokládalo, že američané budou tuto věc zkoumat třeba i rok, pokud by se trvalo na odkoupení celé společnosti. Sami Číňané se tak měli rozhodnout, že se obejdou bez jistých produktů a služeb firmy Opera Software, díky čemuž se cena sníží na polovinu a dlouhodobé zkoumání americkými úřady už nebude nutné, takže se předpokládá, že obchod bude uzavřen velice rychle.

Dle Reuters chce konsorcium Kunqi produkty a technologie Opery k tomu, aby mohlo v domovské Číně konkurovat společnostem jako Alibaba či Tencent. Co si ale Kunqi vybralo a co nechalo být? Za 600 milionů dolarů získá produkty týkající se mobilních telefonů a desktopových počítačů, část firmy zabývající se licencováním technologií a také podíl v čínské firmě nHorizon. Nezíská ale služby týkající se uživatelských dat, inzerce, marketingu, her a TV.

Investoři Opera Software jsou z nové dohody spíše zklamaní, ale to především proto, že po zrušení původně vyjednávané dohody klesla hodnota akcií o 17 procent na 54 norských korun, zatímco oni očekávali, že získají kolem 71 korun za akcii. Nová dohoda má být dokončena v tomto čtvrtletí, ale ještě předtím mají investoři dostat mimořádné dividendy, které mají zmírnit jejich finanční utrpení.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek