Hledají se finance pro PC chlazené měděnou pěnou

Hledají se finance pro PC chlazené měděnou pěnou
, , aktualita
Německá společnost SilentPower hledá formou crowdfundingu finance pro projekt PC systému chlazeného pouze pomocí materiálu nazvaného měděná pěna, neboli VersairenCu. Podívejme se, co to obnáší.reklama
Optimisté se mohou začít těšit, že tu po dlouhé době máme posun v oblasti chlazení PC. V minulosti se o pokrok postaraly především heatpipe a pak můžeme zmínit také integrované vodní chladiče, ovšem pokrok v technologiích chlazení se pak v podstatě zastavil. To možná i díky tomu, že se zastavil růst spotřeby komponent, a tedy potřeby efektivního chlazení, přičemž v případě procesorů se tento trend dokonce obrátil a spotřeba klesá.

A co má tedy v plánu společnost SilentPower? Chce postavit celé PC vyrobené z desktopových komponent, které bude chlazené pomocí speciálního materiálu VersarienCu (vyvinutý společností Versarien), jehož struktura připomíná molitan. Jde však o čistou měď, která je jak známo velmi dobrým vodičem tepla. V této podobě má navíc dle výrobce vytvářet vlastní "mikrocirkulaci" vzduchu a zajistí chlazení, jehož efektivita stoupá společně s teplotou. Ta dokonce nemá překročit 50 °C, což se týká teploty povrchu (pěny či samotného PC?).

Společnost SilentPower tedy v této době hledá především finance, a to formou crowdfundingu. Přispěvatelé tak mohou přispět částkou od 699 do 1159 euro, což ale samozřejmě není prostý dar. Za tuto částku mohou očekávat, že dostanou hotové PC s různými specifikacemi. Prozatím společnost získala 3732 euro, takže má ještě ke svému cíli 45 000 euro poměrně daleko. Specifikace jsou následující.

 • Procesor: Intel Core i7-4785T
 • Paměť: 8 GB nebo 16 GB DDR3 RAM
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX760 GPU (2048 MB GDDR5)
 • SSD: 500GB SSD nebo 1000GB SSD
 • Porty: 4x USB 3.0, DVI a HDMI, audio in, audio out, Ethernet, Wi-Fi IEEE 802.11 a / ​​b / g / n / ac
 • Podsvícená přední lišta: jas ovládán pomocí senzoru okolního osvětlení
 • Operační system: Windows 8.1 64-bit
 • Rozměry: 15 x 13 x 7cm
 • Hmotnost: 1,350 kg
 • Teplota povrchu max. 50 °C.
 • Možnost vrácení počítače do 60 dnů s plnou refundací
 • Záruka dva roky

Zdroj: TZ Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik