HMCC: Hybrid Memory Cube dosáhne propustnosti 480 GB/s

HMCC: Hybrid Memory Cube dosáhne propustnosti 480 GB/s
, , aktualita
Hybrid Memory Cube Consortium (HMCC), čili organizace stojící za vývojem nového standardu, který se využije pro technologii HMC, ohlásila druhou verzi příslušných specifikací. Dle nich se dočkáme paměťové propustnosti až 480 GB/s.reklama
Hybrid Memory Cube Consortium tedy vyvíjí specifikace pro budoucí paměťové systémy, které se dle předpokladů mají využít v příštích generacích grafických karet, síťových a mobilních systémů. Nově vyvinuté specifikace přitom slibují propustnost 480 GB/s, což by na nějakou dobu utišilo hlad výkonných systémů. Nicméně v dnešní době na nedostatek datové propustnosti doplácí spíše nová APU Kaveri od AMD, která se musí spokojit s klasickými DDR3, přičemž grafické karty si mohou užívat rychlých GDDR5 a širokých paměťových sběrnic.

Paměti typu HMC využívají navrstvené paměťové čipy, které jsou vertikálně propojené pomocí TSV (Through-Silicon Vias). Fungující paměť již má společnost Micron, která na sebe navrstvila čtyři 4Gb čipy, čímž vytvořila 2GB paměťovou soustavu, respektive Memory Cube. Toto řešení poskytuje propustnost 160 GB/s, a to s energetickou efektivitou o 70 % vyšší v porovnání s používanými technologiemi.

Další generace má tedy jít s datovou propustností ještě podstatně výše, a to ke zmíněným 480 GB/s. Toho bylo dosaženo především navýšením tzv. SR propustnosti (Short Reach) z 10 až 15 Gb/s na 30 Gbps, čili jejím zdvojnásobením. Výsledné produkty by se pak měly uplatnit po boku další generace 20nm a 14nm čipů, jež mohou firmy již začít vyvíjet, protože HMCC již dalo k dispozici příslušné specifikace i hardware.

Zdroj: X-bit labs
Nejpopulárnější paměti
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek