www.svethardware.cz
>
>
>
>

HoloLens umí streamovat hry z Xbox a hledají se další nápady

HoloLens umí streamovat hry z Xbox a hledají se další nápady
, , aktualita
Nedávno se objevila zpráva, že Microsoft udělal velké změny ve vývoji svých brýlí HoloLens pro rozšířenou realitu. Nyní ukazuje, že tento vývoj neustává a představuje i hledá nové nápady na využití HoloLens.reklama
Prezentována byla již schopnost streamování her z Xbox One do brýlí HoloLens, jak ukázal Varun Mani, jeden z programových manažerů HoloLens. Ten využil dostupný vývojový kit na to, aby si zahrál Halo 5 nejdříve na fyzickém televizoru a s pomocí brýlí si následně vytvořil virtuální televizní obrazovku kdekoliv v okolním prostoru. Lepší představu nám ale dá následující video:


S pomocí HoloLens si tedy budeme moci zahrát kdekoliv, kam dosáhne bezdrátový signál k brýlím a pochopitelně bude i možné si obrazovku libovolně zvětšit, ovšem limitujícím faktorem zde bude rozlišení. Taková virtuální obrazovka by mohla být také zaoblena, ovšem pravé 3D zobrazení nečekejme, to by už nemohlo jít o pouhé streamování hry.


Hlavním úkolem těchto brýlí je umisťování virtuálních objektů do reálného prostředí, čili musí jít o speciální aplikace a také hry. Nicméně brýle budou pracovat se speciální verzí Windows 10, což usnadní komunikaci s PC a právě i Xbox One, který tento systém také dostal. HoloLens se ale ještě nechystá na trh. Snad někdy v prvním čtvrtletí příštího roku bude k dispozici vývojářská verze a i potom to bude běh na dlouhou trať. Jak se vyjádřil CEO Microsoftu Satya Nadella, po vývojářské verzi už budou k dispozici první komerčně dostupné modely, ovšem ty nebudou určeny pro širokou veřejnost, jako spíše pro firmy, vzdělávací instituce nebo zdravotnictví. Následně se bude HoloLens dál vyvíjet, od čehož můžeme očekávat lepší kvalitu zobrazení a snad i klesající cenu. Nadella také řekl, že tento vývoj potrvá nějakých pět let, ale to je jen velice hrubé rozpětí.

Microsoft chce vývoj posunout kupředu také díky komunitě točící se kolem brýlí HoloLens. Vyzval její členy, aby sdíleli své nápady na využití brýlí, na což mají čas do 11. ledna. Microsoft pak na svém Twitteru zveřejní tři nejlepší nápady, které bude veřejnost hodnotit a hlasovat o konečném pořadí. Takové nápady se již objevily a ve výsledku jich asi nebude málo, když už nyní se jejich počet blíží k sedmi stovkám.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře