www.svethardware.cz
>
>
>

Holoroom How To: návody ve virtuální realitě

Holoroom How To: návody ve virtuální realitě
, , aktualita
Ve virtuální realitě se dá provádět ledacos. Obchodní řetězec Lowe's ji využil ve svůj prospěch, s pomocí Holoroom How To učí své zákazníky, jak správně provádět nejrůznější kutilské činnosti při vylepšování domů.reklama
Lowe's je americký obchodní řetězec, který nabízí potřeby pro vylepšování domácností. Takovéto zaměření společnosti ale nebrání jít s dobou a využívat třeba technologií rozšířené nebo virtuální reality. V loňském roce začal Lowe's využívat technologii Tango od Googlu pro rozšířenou realitu. V poslední době se řetězec Lowe's rozhodl vytvořit pro své zákazníky návody na domácí kutilství, a to rovnou ve virtuální realitě, protože člověk se nejlépe učí přímo děláním dané činnosti, navíc může beztrestně dělat chyby.

Lowe’s Innovation Labs představuje návody typu Jak na to ve virtuální realitě. Hlavním cílem projektu je pomoct lidem při učení se novým dovednostem. K zážitkům ve virtuální realitě používá Lowe's předělaný Holoroom, což je nástroj na přenesení vysněného návrhu domu do VR. Holoroom How To nabízí něco trochu jiného. Právě pomocí něj si lidé můžou vyzkoušet různé kutilské činnosti a díky virtuální realitě se je také lépe naučit. Zákazníci se zároveň nemusí bát, že by při tréninku něco pokazili ve skutečnosti.


S Holoroom How To a s headsetem HTC Vive si zákazníci mohou například zkusit, jak obložit dlaždicemi svůj sprchový kout. Ve virtuální realitě si mohou zkusit činnost krok za krokem, od míchání malty přes pokládání obkladů až po konečné očištění dlaždic, jako by to dělali ve skutečnosti.

Lowe’s Innovation Labs provedlo i testy pro srovnání různých způsobů učení se kutilským dovednostem. Podle výkonného ředitele Kyle Nela měli zákazníci, kteří si prošli programem Holoroom How To, lepší výsledky při práci než ti, kteří jen sledovali video se stejným postupem na YouTube. Lidé, jež si vše přímo zkoušeli ve virtuální realitě, byli o 36 % lepší.

Holoroom How To není možné si vyzkoušet ve všech obchodech řetězce, Lowe's chce nejdřív zaznamenat zpětnou vazbu zákazníků, než návody ve virtuální realitě rozšíří do více poboček. Z Framinghamu se do několika týdnů Holoroom How To rozšíří do Burlingtonu v Kanadě a Beloeilu. Lowe's věří, že takto svým zákazníkům ušetří spoustu starostí a přinese jim přirozenější způsob, jak se učit.

Virtuální realita tedy rozhodně není dobrá jen pro hraní her, kromě VR návodů se může hodit i v medicíně. Už dříve jsme se zmínili i o tom, že virtuální realita se dá používat i v nemocnicích pro uklidnění dětských pacientů, které čeká magnetická rezonance.

Zdroj: engadget.com

reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
Včera,  aktualita, Jan Vítek