www.svethardware.cz
>
>
>

Holoroom How To: návody ve virtuální realitě

Holoroom How To: návody ve virtuální realitě
, , aktualita
Ve virtuální realitě se dá provádět ledacos. Obchodní řetězec Lowe's ji využil ve svůj prospěch, s pomocí Holoroom How To učí své zákazníky, jak správně provádět nejrůznější kutilské činnosti při vylepšování domů.reklama
Lowe's je americký obchodní řetězec, který nabízí potřeby pro vylepšování domácností. Takovéto zaměření společnosti ale nebrání jít s dobou a využívat třeba technologií rozšířené nebo virtuální reality. V loňském roce začal Lowe's využívat technologii Tango od Googlu pro rozšířenou realitu. V poslední době se řetězec Lowe's rozhodl vytvořit pro své zákazníky návody na domácí kutilství, a to rovnou ve virtuální realitě, protože člověk se nejlépe učí přímo děláním dané činnosti, navíc může beztrestně dělat chyby.

Lowe’s Innovation Labs představuje návody typu Jak na to ve virtuální realitě. Hlavním cílem projektu je pomoct lidem při učení se novým dovednostem. K zážitkům ve virtuální realitě používá Lowe's předělaný Holoroom, což je nástroj na přenesení vysněného návrhu domu do VR. Holoroom How To nabízí něco trochu jiného. Právě pomocí něj si lidé můžou vyzkoušet různé kutilské činnosti a díky virtuální realitě se je také lépe naučit. Zákazníci se zároveň nemusí bát, že by při tréninku něco pokazili ve skutečnosti.


S Holoroom How To a s headsetem HTC Vive si zákazníci mohou například zkusit, jak obložit dlaždicemi svůj sprchový kout. Ve virtuální realitě si mohou zkusit činnost krok za krokem, od míchání malty přes pokládání obkladů až po konečné očištění dlaždic, jako by to dělali ve skutečnosti.

Lowe’s Innovation Labs provedlo i testy pro srovnání různých způsobů učení se kutilským dovednostem. Podle výkonného ředitele Kyle Nela měli zákazníci, kteří si prošli programem Holoroom How To, lepší výsledky při práci než ti, kteří jen sledovali video se stejným postupem na YouTube. Lidé, jež si vše přímo zkoušeli ve virtuální realitě, byli o 36 % lepší.

Holoroom How To není možné si vyzkoušet ve všech obchodech řetězce, Lowe's chce nejdřív zaznamenat zpětnou vazbu zákazníků, než návody ve virtuální realitě rozšíří do více poboček. Z Framinghamu se do několika týdnů Holoroom How To rozšíří do Burlingtonu v Kanadě a Beloeilu. Lowe's věří, že takto svým zákazníkům ušetří spoustu starostí a přinese jim přirozenější způsob, jak se učit.

Virtuální realita tedy rozhodně není dobrá jen pro hraní her, kromě VR návodů se může hodit i v medicíně. Už dříve jsme se zmínili i o tom, že virtuální realita se dá používat i v nemocnicích pro uklidnění dětských pacientů, které čeká magnetická rezonance.

Zdroj: engadget.com

reklama
Nejnovější články
Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C
V nabídce USB flash disků se nově objevuje vysoce odolný model JumpDrive Tough. Zvládne pracovat v mrazu i za extrémního tepla, přežije vysoký tlak a nezahanbí se ani solidními přenosovými rychlostmi až 150 MB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa
Na Indiegogo byla spuštěna kampaň na maličký dron Kudrone, jehož cena zatím jen lehce přesahuje stovku dolarů. Umí přitom natáčet i 4K videosekvence, sledovat majitele a podporuje snadnou výměnu baterií pro pokračování v natáčení.
24.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy
O AMD jsme se nedávno dozvěděli, že se teprve chystá pořádně zaútočit na platformu Intel HEDT s procesory Broadwell-E, a to pomocé 16jádrových Ryzenů a platformy X399. Ta nyní už dostává přesnější obrysy.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K
Dell právě vysílá na trh svůj nejnovější monitor, který je určen pro uživatele potřebující to nejvyšší dostupné rozlišení. Nenabídne totiž ani 4K, ani 5K, ale rovnou 8K čili celkově 33,2 megapixelů. Ovšem ani barvy nebudou dle všeho vůbec špatné.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek
Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver
Společnost Razer se rozhodla, že zavede vlastní virtuální měnu, a to ve snaze vytvořit "ucelenou ekonomiku pro hráče". Ti dostanou k dispozici zabezpečenou digitální peněženku zVault, kterou budou plnit mincemi zGold a zSilver.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek